На головнуНовиниПодіїРелігійні утиски: окупанти в Криму "судитимуть" шістьох "Свідків Ієгови"

Релігійні утиски: окупанти в Криму “судитимуть” шістьох “Свідків Ієгови”

Крим окупований росією

В окупованому Криму перед так званим “судом” постануть організатор осередку релігійної організації “Свідки Ієгови” та п’ять його послідовників. За час “розслідування” було проведено понад 30 незаконних “обшуків”.

Про це повідомляють кримські окупаційні ЗМІ.

“Завершено “розслідування” кримінальної справи щодо шістьох мешканців Криму. Громадяни звинувачуються в організації, участі та фінансуванні діяльності забороненої на території російської федерації релігійної організації”, – пишуть “Вести Крым”.

Нагадаємо, з часу окупації Кримського півострова росія та всі підконтрольні їй відомства, органи, структури незаконно називають території АР Крим та Севастополя “російськими”.

За інформацією окупаційних “силовиків”, з квітня 2017 року по листопад 2022 року мешканець Армянська організував кримський осередок організації “Свідки Ієгови в росії”.

Під його керівництвом п’ятеро активістів зборів «Сімферополь – Молодіжне» вели ідеологічні зустрічі, де нібито обговорювали заборонену літературу, способи її поширення, а також збирали пожертвування, формувалася звітність, розподіляли отримані кошти на потреби осередку та управлінського центру організації.

Як стало відомо, за час “розслідування”, у Сімферополі та районі було проведено понад 30 незаконних “обшуків”, допитано 250 свідків, вилучено безліч релігійної та “екстремістської” літератури, а також комп’ютери та журнали з даними щодо пожертвувань.

Нагадаємо, верховний суд росії у 2017 році визнав “Свідків Ієгови” екстремістською організацією та заборонив її діяльність на території росії.

Вже в серпні 2017 року міністерство юстиції держави-окупанта незаконно долучило кримські осередки “Свідків Ієгови” до списку так званих екстремістських організацій. З 2018 року окупати ведуть переслідування “Свідків Ієгови” в рамках кримінальних справ, а у 2020 році було винесено перші вироки з позбавленням волі.

Правозахисники вважають, що окупанти за допомогою цих “судових процесів” здійснюють переслідування за релігійною ознакою та порушують права на свободу віросповідання. Оскільки, згідно з міжнародним правом, росія, як держава-окупант, не має права застосовувати своє кримінальне законодавство на окупованій території та переслідувати осіб, які не є злочинцями з погляду українського законодавства.

Раніше повідомлялося, що окупаційні “силовики” провели у Криму “обшуки” у членів релігійної організації “Свідки Ієгови”. Незаконні “слідчі дії” проводилися в Армянську, Сімферополі, Саках та Джанкої.

Як повідомляв “Флот 2017“, за незаконними “обшуками” й “арештом” кримськотатарських релігійних діячів 23 листопада стоять не лише так звана “кримська поліція” чи центр “Е”. Релігійна громада “Алушта” протягом багатьох років переживає систематичні удари, оскільки окупанти примушують мечеть “Юк’ари Джамі” перейти під повний контроль проросійського ДУМК та спецслужб.

Новини

Будуть висновки: Зеленський визнав недостатній захист об’єктів енергетики

Українські енергетичні об'єкти виявилися недостатньо захищеними від російських повітряних терористичних актів. Будуть зроблені відповідні...

Україна та Норвегія підпишуть безпекову угоду: що відомо

Україна та Норвегія незабаром підпишуть безпекову угоду відповідно до рамкових домовленостей, які було укладено...

Єврокомісія схвалила умови для перших платежів Україні з фонду в 50 мільярдів євро

Європейська комісія 15 квітня рекомендувала Раді Європейського Союзу схвалити план реформ, який запропонував український...

Велика група конгресменів підписала відкритий лист до Майка Джонсона: деталі

В США понад 90 конгресменів з Палати представників звернулися до спікера Майка Джонсона з...

Більше новин