На головнуНовиниСуспільствоРезерв+: запущено новий додаток для військовозобов'язаних

Резерв+: запущено новий додаток для військовозобов’язаних

Крим окупований росією

Сьогодні, 18 травня, для українських військовозобов’язаних запрацював новий додаток “Резерв+”. Новинка дозволить дистанційно уточнити облікові дані у територіальному центрі комплектування (ТЦК). На оновлення даних є майже два місяці – до 16 липня. Але до 18 червня 2024 року додаток працюватиме в тестовому режимі. Потім у ньому з’явиться QR-код.

У суботу, 18 травня, набув чинності оновлений закон про мобілізацію. Тепер усі військовозобов’язані чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів повинні уточнити свої облікові дані – номер телефону, e-mail та фактичне місце проживання. Дедлайн – до 16 липня включно.

Оновити дані можна у Центрах надання адмінпослуг або ТЦК. У другому випадку, крім виписки з реєстру, проставлять відмітку про оновлення даних у військовий квиток (вклеять штрих-код).

Також від сьогодні оновити дані можна дистанційно через електронний кабінет – “Резерв+”. Застосунок доступний для завантаження з App Store для смартфона на iOS та Google Play – на Android.

Додаток “Резерв+” підтягує інформація з Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів “Оберіг”. Вона міститиме дату оновлення даних, ПІБ, дату народження, ІПН, а також за наявності – відомості про бронювання та відстрочку, дату проходження медкомісії та придатність/непридатність, військово-облікову спеціальність тощо.

Зазначимо, що до 18 червня 2024 року додаток працюватиме в тестовому режимі. Потім у ньому з’явиться QR-код. Саме QR-код у додатку покаже, що особа оновила свої дані.

Через додаток “Резерв+” не надсилатимуться повістки для явки до військкомату на медичну комісію. Як і раніше, повістка має вручатися особисто і під підпис.

“Резерв+” лише полегшує процедуру уточнення даних, щоб не стояти в чергах.

Реєстрація у додатку виключно добровільна. Електронні кабінети заводяться на всіх військовозобов’язаних незалежно від того, чи планують вони ними скористатися.

Згідно з новим законом про мобілізацію, українці призовного віку за кордоном теж мають уточнити дані. Інакше їм відмовлять в оформленні паспортів у консульських установах.

Зробити це можна і через “Резерв+”, отримати QR-код та користуватися консульськими послугами у повному об’ємі.

У МЗС України пояснили, що електронний військово-обліковий документ можна буде сформувати з 18 червня (коли з’являться QR-коди). Для отримання консульської послуги його треба згенерувати не раніше ніж за 3 дні до звернення

Відсканувавши код зі смартфона заявника, консул зможе в режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних та права на отримання консульської послуги.

Нагадаємо, в Україні з 18 травня запускається мобільний застосунок “Резерв+”. Він розроблений для військовозобов’язаних, призовників та резервістів, які хочуть оновити облікові дані в онлайн режимі.

18 травня, в Україні набуває чинності новий закон про мобілізацію. “Флот 2017” зібрав основні зміни, що чекають на військовозобов’язаних після ухвалення цього закону.

Новини

В Україні вчергове змінили графіки відключень: що сталося

В Україні графіки відключень світла 23 червня почали діяти з 11 години ранку та...

В Харкові завершили роботи на місці російського теракту 22 червня: деталі

В Харкові 23 червня завершили рятувальні роботи на місці російського терористичного акту 22 червня....

Без обмежень: Південна Корея озвучила умову постачання Україні будь-якого озброєння

Південна Корея не проти постачати Україні великий спектр летального озброєння. Це буде зроблено без...

Україна знищила в Краснодарському краї склад “шахедів”: з’явилися супутникові фото

Україна внаслідок атаки по Краснодарському краю рф 21 червня знищила склад ударних безпілотників "шахед"...

Більше новин