На головнуНовиниЗа кордономРФ арештувала активи європейських банків на понад €700 млн

РФ арештувала активи європейських банків на понад €700 млн

Крим окупований росією

Суд Санкт-Петербурга заарештував понад 700 млн євро активів, що належать трьом західним банкам – UniCredit, Deutsche Bank і Commerzbank, що є одним з найбільших кроків рф проти західних фінустанов з початку повномасштабного вторгнення.

Про це повідомляє Financial Times.

Кроки російського суду з замороження активів двох німецьких та італійського банків повʼязують із відповіддю на заклики Європейського центрального банку пришвидшити вихід європейських банків з рф.

Арешти відбулись за позовом “РусХимальянса”, дочірньої компанії “Газпрому”, у справі про нібито невиконання зобовʼязань по спільному проєкту. 

Суд наклав арешт на активи другого за розміром у рф європейського банку, UniCredit на суму 463 млн євро, що еквівалентно приблизно 4,5% його активів у країні, згідно з останнім фінансовим звітом головної російської дочірньої компанії банку.

В іншому рішенні від того ж дня, суд наклав арешт на активи Deutsche Bank на суму 238,6 млн євро, включаючи майно та кошти на його рахунках у росії.

У п’ятницю 17 травня суд вирішив заарештувати активи німецького Commerzbank. “РусХимальянс” просив заморозити до 94,9 млн євро активів банку, суд задовольнив позов.

Суд постановив, що банк не може продати свій бізнес в росії; для цього йому потрібна згода очільника рф Володимира Путіна. Суд Санкт-Петербурга погодився з “РусХимальянсом» що ці заходи були необхідними, оскільки банк “вживає заходів, спрямованих на відчуження свого майна в росії”.

“РусХимальянс” є оператором газопереробного заводу та виробництва скрапленого природного газу в Усть-Лузі під Санкт-Петербургом. У липні 2021 року він підписав контракт з німецьким Linde на проєктування, постачання обладнання та будівництво комплексу. Через рік Linde призупинила роботи через санкції ЄС.

Тоді “РусХимальянс” звернувся до банків-гарантів UniCredit, Deutsche Bank, Commerzbank та інших, які відмовилися виконувати свої зобов’язання, оскільки платіж російській компанії може порушити європейські санкції, йдеться в судовому поданні компанії.

До списку гарантів також увійшли Bayerische Landesbank і Landesbank Baden-Württemberg, проти яких “РусХимальянс” також подав позови до суду Санкт-Петербурга.

Як вже писав “Флот 2017”, нещодавно Україна та Бельгія провели переговори використання заморожених російських активів для відбудови України. Більшість активів знаходиться саме в Бельгії.

Німеччина, Франція та Європейський центробанк виступають проти конфіскації заморожених активів російського терористичного режиму. Офіційно обидві країни та ЄЦБ “висловлюють обережність” щодо цього кроку.

Проте, Велика Британія готова передати Україні усі заморожені російські державні активи в країні. Лондон планує надати ці гроші, як позику під заставу активів з компенсацією надалі коштом російських репарацій Україні після війни.

Європейський Союз не боїться погроз російського терористичного режиму та готується використати доходи від заморожених активів рф для підтримки України.

Новини

Відключення світла 24 червня: як будуть застосовуватися графіки

24 червня в Україні протягом усієї доби будуть застосовуватися графіки погодинних відключень електроенергії. З...

Годяться тільки для пропаганди: в ЗМІ проаналізували використання росіянами ФАБ-3000

Російські терористи нещодавно заявили, що нібито почали використовувати плануючі бомби на базі ФАБ-3000. Проте...

Царство “Нептуна”: Україна бомбить Росію власними ракетами

Протягом тижня, що минає, Сили оборони завдали удару по нафтовому терміналу ТОВ “Югнефтехимтранзит” у...

Росіянам готуватися: Україна готує величезні “рої” безпілотників для ударів по терористам – ЗМІ

Українські розробники майже завершили розробку безпілотників, які вміють діяти "роєм", як єдина команда. Дрони...

Більше новин