Румунська берегова охорона підтвердила інформацію про російський удар по цивільному судну, що перевозило українське зерно в Чорному морі.
Речник берегової охорони повідомив, що на борту судна перебували 22 члени екіпажу, і жоден з них не постраждав. Вибух не вплинув на рухо судна.
Згідно з повідомленням, капітан судна звернувся з проханням змінити курс для того, щоб судно могло дістатися до Констанци для оцінки збитків. Для спостереження за ситуацією і надання допомоги було направлене морське судно спостереження.
Берегова охорона повідомила, що інцидент стався за 55 кілометрів від Сфанту-Георге в економічній зоні Румунії, яка розширюється на 200 морських миль від територіальних вод країни.
Президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що російський ракетний удар у Чорному морі вразив вантажний корабель, що перевозив пшеницю до Єгипту. Румунська влада підтвердила, що судно перебувало в румунській морській економічній зоні на момент атаки. Корабель, що прямував із Чорноморська до Стамбула, був атакований.
Військово-морські сили України повідомили, що атака була здійснена бомбардувальниками Ту-22 близько 23:00 11 вересня. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга охарактеризував удар як “нахабну атаку на свободу судноплавства і глобальну продовольчу безпеку”.
Україна є одним з провідних світових постачальників зерна, і щомісяця експортує близько чотирьох мільйонів тонн зерна через Чорноморський коридор.
Нагадаємо, станом на червень Україна Чорноморським гуманітарним коридором відправила близько 850 кораблів і 52 млн тонн зерна й вантажів.
Як вже писав “Флот 2017“, на думку командувача ВМС України віцеадмірала Олексія Неїжпапи, винищувачі F-16 американського виробництва дозволять “позбавити росію переваги в небі над Чорним морем”. Таким чином, північно-західну частину Чорного моря, особливо коридор для цивільних судів, буде практично на 100% захищено.