На головнуНовиниПодіїРосія розкручує в окупованому Криму маховик "сімейних репресій" - що відомо

Росія розкручує в окупованому Криму маховик “сімейних репресій” – що відомо

Крим окупований росією

Громадянська журналістка, правозахисниця Лутфіє Зудієва заявила, що у тимчасово окупованому Криму набирають обертів “сімейні репресії” щодо кримських татар. Правозахисниками зафіксовані факти, що у щонайменше 17 родинах є від двох до чотирьох заарештованих та засуджених близьких родичів.

Про це повідомляє “Суспільне Крим”.

“Арешти, обшуки в деяких сім’ях повторюються і повторюються не один раз. У деякі родини “силовики” приходять двічі, тричі. Ця практика набуває такого хронічного характеру, і зараз у нас є щонайменше 17 родин, у яких від двох до чотирьох політичних в’язнів припадають один одному близькими родичами. Це тільки ті дані, про які нам відомо, тому що люди погодилися на публічність і розповідали нам про арешти, про свої історії. Величезна кількість репресій у Криму перебувають у тіні”, — сказала вона.

Правозахисниця зазначила, що репресії нашаровуються одна на одну, оскільки під ударом опиняється не тільки людина, яку взяли і посадили до в’язниці, а й її близькі.

За її словами, наразі найпоширеніша стаття, за якою у Криму засуджено вже 106 людей — причетність до терористичної діяльності (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ), а саме до ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрір.

Зудієва привела декілька прикладів.

24 жовтня, в селищі Азовське Джанкойського району в будинку тестя політв’язня Різи Омерова – Амета Баірова – ФСБ та “поліція” провели “обшук”. За його словами, окупанти нібито шукали вибухівку. З адвокатами чоловіку зв’язатися не дозволили. “Силовики” нічого не знайшли та пішли, а також не залишили жодних документів.

Зять чоловіка — фігурант Білогірської групи у “справі Хізб ут-Тахрір” Різа Омеров. Окупанти затримали його у червні 2019 року. Згодом засудили до 13 років позбавлення волі, звинувативши у тероризмі. Загалом у цій родині троє політв’язнів.

Під репресії росіян потрапила й родина Лілі Сейтумерової з Бахчисараю. За ґратами її брат Рустем Сейтмеметов і три сини — Сейтумер, Осман і Абдулмеджит. Останнього окупанти затримали 24 серпня, він у СІЗО. Решту росіяни засудили на строки від 13 до 17 років за сфабрикованими справами, звинувативши у тероризмі.

Дослідниця Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова зауважила, що до репресій причетний слідчий ФСБ — Дмитро Громашов.

“Це він постійно фабрикує ці справи, більшість справ у звинуваченні в участі Хізб ут-Тахрір кримських мусульман. Якраз він і веде і це все фабрикує, це звісно все шито білими нитками… Вони спочатку “заарештовують” одного члена родини, потім вони просто на цьому ґрунті, що він вже терорист, будують, ніби це його близьке оточення, його брати, його родичі, його батько, наприклад, що вони всі теж “терористи”. Тобто фабрикація “справ” проходить простіше для них. Це для них менше роботи. Саме тому вони таким чином “арештовують” людей”, — зазначила Сєдова.

Вона наголосила, що правозахисники збирають дані щодо причетних до репресій в окупованому Криму, аби країни світу запровадили антиросійські санкції проти рф.

Як повідомляв “Флот 2017“, у тимчасово окупованому Криму за останні 9,5 років зареєстровано понад 5 000 порушень прав людини. Переважно вони стосувалися кримських татар.

Також повідомлялося, що 45 кримських бранців кремля мають хронічні проблеми зі здоров’ям, 21 з них потребують невідкладної медичної допомоги. Але незаконно утримані або засуджені кримчани не мають доступу до медичного обслуговування.

Крім того, росія відкрила ще один слідчий ізолятор в окупованому Криму, у Сімферополі. Це СІЗО має номер “вісім” і контролюється ФСБ рф.

Новини

ФСБ, ГРУ, Кірієнко, Сурков: в ГУР розповіли, кого росія залучила до “Майдану-3”

Російський терористичний режим залучив до планування та виконання плану "Майдан-3" в Україні власні спецслужби,...

Україна може отримати снаряди ще від однієї країни: що відомо

США планують придбати у Греції щонайменше 75 тисяч снарядів різних калібрів, які передадуть Україні....

ЄС готовий придушувати здатність рф виробляти ракети та БПЛА – Кулеба

Європейський Союз планує внести до 12-го пакету санкцій проти російського терористичного режиму заходи, спрямовані...

Зеленський: Україна робить ставку на міни, бетон та далекобійну зброю

Україна повинна укріпити власні позиції на фронті. Мін та бетону для цього в країні...

Більше новин