На головнуАналітикаРосія заробляє на експорті нафти більше, аніж до початку війни проти України...

Росія заробляє на експорті нафти більше, аніж до початку війни проти України – Bloomberg

Крим окупований росією

Росія, попри нафтову стелю, яку впровадили держави Заходу, збільшила прибутки від експорту нафти до показників, які перевищують довоєнні. І це попри те, що понад 11 млрд доларів додатково “випаровуються” між моментом, коли нафта покине росію та моментом, коли її отримає покупець.

Про це пише видання Bloomberg.

Видання відзначає, що ліміт нафтової стелі у 60 доларів за барель на 24 долари нижчий за ринкову ціну за останній рік. Дуже багато торговців та судноплавних компаній завдяки цій різниці побудували прибутковий бізнес і не збираються від нього відмовлятися.

“Тіньовий флот і альтернативи західному морському страхуванню не є новими. Іран використовує їх роками. А коли їх почав використовувати такий великий виробник, як росія, вони стали масовими”, – сказав Едді Фішман, старший науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету.

Понад 45% російської нафти перевіз саме “тіньовий флот. Він укорінюється і так буде доти, поки регулятори не знайдуть протидію. А тим часом доходи рф від експорту нафти подвоїлися – у жовтні 2023 року вони досягли 11,3 млрд доларів. Це найвища цифра з травня 2022 року.

Москва контролює експорт, оскільки внутрішні та тіньові перевізники перевезли до 70% нафти. Вона може збільшувати ціни, ігноруючи стелю. Наприклад Індія купує нафту з рф по 72 долари, що вже є перевищенням стелі.

“Дані Argus Media, які використовуються для обґрунтування політики «Великої сімки», показують аналогічний розрив із березня. Враховуючи, що цього року росія експортувала близько 3,5 мільйонів барелів нафти на день, це означає, що близько 11 мільярдів доларів йде на те, що можна було б назвати спредом постачання. Частина цієї суми буде законними витратами на доставлення, але майже вся вона проходить через анонімних торговців або невідомі транспортні компанії”, – пише видання.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що США визнали, що росія може обходити стелю цін на нафту. З цього приводу Мінфін США розпочав найбільше розслідування щодо експорту російської нафти в обхід санкцій.

Міністерство фінансів США розіслало листи 30 світовим компаніям, які контролюють до сотні великих нафтових танкерів. У листі міститься попередження про тюремне ув’язнення для порушників встановленої санкціями нафтової стелі для російської нафти.

Власники нафтових танкерів з Греції з огляду на те, що США впровадило санкції проти тих, хто порушує нафтову стелю, вирішили скоротити обсяги російської сирої нафти, яку вони транспортують.

З усім тим, спроба країн Заходу підірвати російську економіку за допомогою стелі цін на нафту фактично зазнала провалу. Стеля цін “коштувала” росії 34 млрд євро, що еквівалентно доходам терористичного режиму за два місяці.

Новини

Зустріч Байдена з лідерами Конгресу: відомі перші подробиці

Президент США Джозеф Байден зустрівся з лідерами Конгресу та обговорив питання термінового надання Україні...

Туск все ж не виключає заборону українського імпорту: деталі

Польща може піти проти правил Європейського Союзу та в односторонньому порядку заборонити імпорт нових...

ЗМІ: Повітряні сили за 10 днів “настріляли” літаків на мільярд доларів

Повітряні сили ЗСУ за останні 10 днів збили 10 російських літаків. Сумарна вартість знищеної...

Винні у держзраді: в Україні засудили дев’ять “служителів Феміди” з окупованого Криму

Дев'ять окупаційних "суддів" із Криму заочно визнані винними у державній зраді. Вони отримали від...

Більше новин