На головнуНовиниРосіянам готуватися: Україна готує величезні "рої" безпілотників для ударів по терористах –...

Росіянам готуватися: Україна готує величезні “рої” безпілотників для ударів по терористах – ЗМІ

Крим окупований росією

Українські розробники майже завершили розробку безпілотників, які вміють діяти “роєм”, як єдина команда. Дрони можуть обмінюватися даними в режимі реал-тайм.

Про це пише видання The Times.

Один розробників “рою дронів”, киянин Сергій Крупієнко, сказав виданню, що вже незабаром на фронті з’явиться “рій дронів” – сім безпілотників, здатних взаємодіяти, скоординовано атакувати одну ціль та вести розвідку. Дрони будуть здатні “спілкуватися”, “приймати рішення” і їхній ККД буде кращим, ніж у звичайних БПЛА.

“Це еквівалентно появі парового двигуна на заводі роки тому. Наше основне завдання — змусити роботів вести бойові дії, а не людей”, – сказав Крупієнко.

Заступник міністра цифрової трансформації Олексій Борняков підтвердив виданню, що Україна розробляє такий “рій дронів”. Проте вони не будуть повністю автономними – підтверджувати ціль будуть оператори. Хоча технічно БПЛА можуть робити це самостійно, або їм можна встановити “зону смерті”, де вони будуть знищувати все живе – але цього поки не роблять виключно з міркувань безпеки.

“Американський експерт Singer вважає, що Україна, можливо, вже дозволила ШІ знищувати цілі без втручання людини. Він посилається на використання новітньої американської системи безпілотників, яка може ідентифікувати ворожі машини, навіть якщо вони замасковані, і передавати їхні координати іншим безпілотникам, які автоматично запускаються для їхнього знищення”, – додало видання.

Як вже писав “Флот 2017“, в Україні повним ходом йде розробка власних дронів зі штучним інтелектом. Над цим працюють десятки українських компаній.

Також повідомлялося, що найбільші вітчизняні виробники дронів станом на кінець лютого 2024 року не мають замовлень, завантаженість на рівні 5-15%. З проблемою відсутності контрактів зіткнулися, наприклад, виробники безпілотників Raybird-3, “Фурія”, “Грім”.

Заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр заявила, що у 2024 році українське виробництво безпілотників може досягти двох мільйонів.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин