Румунія планує разом з Україною у майбутньому виготовляти ракети Р-360, якими можна стріляти з українських протикорабельних ракетних комплексів РК-360МЦ “Нептун”.
Про це повідомляє видання Army Recognition.
Румунія розглядає Україну, як важливого союзника на післявоєнний період. В тому числі це стосується питання контролю акваторії Чорного моря.
“На відміну від французьких ракет SCALP-EG, які запускаються з повітря, ракети Neptune запускаються з землі й можуть націлюватися як на наземні, так і на морські цілі з дальністю до 400 кілометрів. Ця здатність надає їм стратегічну роль у конфлікті. Ці ракети використовувалися з початку конфлікту, зокрема для знищення російського крейсера “Москва” у 2022 році. Вони потенційно можуть конкурувати з американськими ATACMS, єдиною іншою зброєю подібної дальності, яку використовує Київ”, – пише видання.
Зазначається, що українські “Нептуни”, які можуть вражати цілі водотоннажністю до 9000 тонн на відстані понад 200 км – це тільки початок. Ракета може вражати й наземні цілі, а Україна веде активну модернізацію ракети. У планах – збільшити радіус дії до 1000 кілометрів та посилити бойову частину.
Нагадаємо, у червні Сили оборони завдали удару по нафтовому терміналу ТОВ “Югнефтехимтранзит” у портовому містечку Чушка в Краснодарському краї. За висновками ISW, це було зроблено вітчизняними крилатими ракетами “Нептун”, спроєктованими для ураження наземних об’єктів. Це вже не перше використання вдосконаленого “Нептуна”. Зокрема, у ніч на 31 травня Сили оборони вдарили по нафтобазі у Краснодарському краї рф та поромній переправі порту “Кавказ” напроти Керченського півострова. Про особливості вдосконалених “Нептунів” в матеріалі “Флот 2017”.
Як вже писав “Флот 2017”, Україна вже наростила виробництво ракет “Нептун” у 10 разів. Окрім того, ракети тепер мають значно збільшену дальність ураження.