На головнуНовиниЕкономікаСанкції працюють: у кремля проблема з отриманням грошей за нафту

Санкції працюють: у кремля проблема з отриманням грошей за нафту

Крим окупований росією

Через санкції росія зіткнулася с фінансовою проблемою. Нафтові компанії не можуть своєчасно отримати оплату за поставлену сиру нафту та паливо. Причина затримок в тому, що банки в Китаї, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) стають обережнішими щодо вторинних санкцій США.

Про це повідомляє Reuters.

Затримки платежів скорочують доходи путінського режиму, роблять їх нестабільними. Як пише агентство, ця ситуація дозволяє Вашингтону досягти подвійної мети в галузі санкцій – зірвати надходження грошей до Кремля, щоб покарати його за війну проти України, не перериваючи глобальних енергетичних потоків.

За останні тижні, за даними восьми банківських і торгових джерел, кілька банків у Китаї, ОАЕ та Туреччині посилили свої вимоги щодо дотримання санкцій, що призвело до затримок або навіть відмови у грошових переказах до рф.

Банки через загрозу вторинних санкцій США почали просити своїх клієнтів надати письмові гарантії того, що жодна фізична чи юридична особа зі списку SDN США (Special Designated Nationals) не бере участі в угоді і не є бенефіціаром платежу.

Відомо, що в ОАЕ банки First Abu Dhabi Bank (FAB) та Ісламський банк Дубая (DIB) заблокували кілька рахунків, пов’язаних із торгівлею російськими товарами, повідомили два джерела.

А банк Mashreq в ОАЕ, турецькі Ziraat і Vakifbank, а також китайські банки ICBC і Bank of China обробляють платежі, але на їхню обробку витрачаються тижні або місяці.

“Звичайно, безпрецедентний тиск з боку США та Євросоюзу на Китайську Народну Республіку продовжується. Це, звичайно, створює певні проблеми, але не може стати перешкодою для подальшого розвитку наших торговельно-економічних відносин (з Китаєм)”, – підтвердив проблему з оплатою представник кремля Дмитро Пєсков.

Нагадаємо, Захід ввів безліч санкцій проти рф після того, як вона вторглася в Україну у лютому 2022 року. Робота з російською нафтою не є незаконною, якщо вона продається нижче встановленої Заходом цінової стелі 60 доларів за барель. Експорт російської нафти та платежі за неї були порушені в перші місяці війни, але москва перенаправила потоки нафти до Азії та Африки, подалі від Європи.

“Проблеми повернулися в грудні після того, як банки та компанії усвідомили, що загроза вторинних санкцій США реальна”, – сказало одне із торгових джерел.

За словами джерел Reuters, після наказу США китайські, ОАЕ та турецькі банки, які працюють з росією, збільшили кількість перевірок, почали вимагати додаткову документацію та навчили більше співробітників, щоб переконатися, що угоди відповідають ціновій межі.

Наприкінці лютого 2024 року банкам ОАЕ довелося посилити контроль над платежами, які йдуть до Китаю від імені російської організації, за словами одного банківського джерела, знайомого з ситуацією.

“Це означало затримки в обробці платежів до росії”, – сказало одне із джерел.

Затримка може тривати від декількох тижнів до двох місяців.

Як вже писав “Флот 2017”, індійський холдинг Reliance Industries, оператор найбільшого у світі нафтопереробного комплексу, не прийматиме нафту з танкерів російської компанії “Совкомфлот” (СКФ) через нещодавні санкції США.

Раніше, у Туреччині компанія Global Terminal Services (GTS), яка управляє нафтовим терміналом “Дортіол”, зупинила прийняття російської нафти, щоб не потрапити під санкційні обмеження з боку США.

Також повідомлялося, що російська влада наказала компаніям скоротити видобуток нафти у другому кварталі до дев’яти мільйонів барелів на день до кінця червня.

Новини

В ЄС погодили гарантії безпеки для України: що відомо

Європейський союз 11 травня нарешті погодив з Україною загальні безпекові гарантії. Угоду щодо загальних...

Бої на Харківщині: ворог відновив наступальні дії

Російські терористи вранці 11 травня почали відновлювати штурмові дії на Харківському напрямку. Зокрема терористи...

Збройні сили України отримали на озброєння дев’ять типів наземних роботів: подробиці

З початку 2024 року Міністерство оборони України кодифікувало допустило до експлуатації у Силах оборони...

ГУР ідентифікувало російських терористів, які обстрілюють Україну “Кинджалами”

Українська розвідка ідентифікувала російських пілотів, які є пілотами літаків МіГ-31К та причетні до ракетних...

Більше новин

Відновлення енергетики: Бельгія виділить для України 9 млн євро

Міністр зі співпраці з метою розвитку Бельгії Каролін Геннес наголосила, що Брюссель виділить ще...

На підтримку України: Швеція анонсувала виділення фінансів на оборонні коаліції

Уряд Швеції анонсував фінансування оборонних ініціатив у рамках Контактної групи з питань оборони України....

Необхідне озброєння: Австралія передасть Україні ПЗРК

В рамках нового пакету військової допомоги Австралія передасть Україні переносні зенітно-ракетні комплекси RBS 70...
Exit mobile version