США розширили санкційний список, долучивши до нього підприємства та компанії оборонного та металургійного комплексів росії. В “чорний список” увійшли близько 400 суб’єктів, зокрема найбільші експортери вугілля, інститути військових розробок рф, а також посередники з низки країн, які допомагали кремлю обходити санкції.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів США.
Новий пакет охоплює близько 400 суб’єктів та певною мірою стосується російського паливно-енергетичного та металургійного секторів.
Також під обмеження потрапили компанії фінансової сфери та товарів подвійного призначення для військово-промислового комплексу росії, які поставляються у рф в обхід санкцій.
В санкційний список потрапили такі відомі компанії:
- ТОВ “Екропромстрой” – дочірня компанія “Новатек”, якій передано 40% ТОВ “Арктик СПГ-2”;
- ТОВ “Межрегионстрой”, яка будує об’єкти для проєкту “Восток Ойл” від “Роснефть”;
- ПАТ “Якутская топливно-энергетическая компания” (ЯТЕК), відповідальна за проєкт “СПГ Якутия”.
Економічні обмеження введені найбільші експортери вугілля з росії:
- “СДС Уголь”;
- “УК Мечел-Майнинг”;
- АТ “Стройсервис”;
- дві дочірні компанії “Росатома”.
Також санкції застосовані до:
— російських інститутів військових розробок,
— виробників безпілотних літальних апаратів та електроніки,
— компаній, які обслуговують потреби російського ВПК, разом із їхніми власниками та менеджментом.
США ввели санкції проти посередників з низки країни, які допомагали рф обходити санкції та постачали деталі для літаків “Су”. Це компанії з ОАЕ, Гонконг, Туреччина, Казахстан, Киргизстан та Китай.
Нагадаємо, в червні 2024 року в США оголосили про санкції проти російського терористичного режиму. Під них потрапили понад 30 фізичних осіб та понад 200 юридичних осіб. Серед останніх, обмеження впроваджено проти Національного клірингового центру та Московської біржі.
Раніше “Флот 2017” писав, що адміністрація президента США Джозефа Байдена фактично дозволила російському терористичному режиму, а також його поплічникам з Ірану та Венесуели заробляти більше грошей, оскільки навмисно впроваджувала більш м’які енергетичні санкції. Метою Білого дому було стримання цін на пальне в США перед виборами.