На головнуНовиниЗа кордономШанхайська організація співробітництва поповнилась новим членом

Шанхайська організація співробітництва поповнилась новим членом

Крим окупований росією

Під час засідання Ради глав держав-членів Шанхайської організації співробітництва (ШОС) в Астані було прийнято рішення о включенні білорусі до складу блоку.

Про це повідомляє Anadolu Ajansı.

Зазначається, що білорусь стала повноправним, десятим членом ШОС. В блок входять Індія, Іран, Казахстан, Китай, Киргизстан, Пакистан, росія, Таджикистан і Узбекистан.

За словами самопроголошеного президента білорусі Олександра Лукашенка, ШОС для країни є стратегічною перспективою.

“ШОС для білорусі – не просто міжнародна організація. Це стратегічна перспектива. Насамперед у торговельно-економічній та інвестиційній взаємодії, розвитку транспортно-логістичної, інформаційно-комунікаційної та іншої інфраструктури. У новій якості ми намагатимемося максимально пов’язувати наші ініціативи з уже наявними напрацюваннями. Деякі з таких ініціатив будуть представлені на засіданні ШОС, яке проходитиме у казахстанській столиці”, – заявив раніше Лукашенко.

Нагадаємо, основу ШОС було закладено лідерами росії, Китаю, Казахстану, Киргизстану та Таджикистану, які вперше зібралися разом у Шанхаї, у 1996 році, щоб підписати угоду про забезпечення стабільності на кордоні між росією та Китаєм.

Спочатку організація мала назву “Шанхайська п’ятірка”, але у 2001 році після вступу Узбекистану перейменовано на “Шанхайську організацію співробітництва”. У 2017 році до організації приєдналися Індія та Пакистан, а пізніше та Іран.

До основних цілей ШОС належать:

  • зміцнення взаємної довіри між країнами-членами,
  • розвиток співробітництва з метою підтримки миру, безпеки та стабільності в регіоні,
  • спільна боротьба з тероризмом,
  • розвиток економічної співпраці,
  • розширення культурної взаємодії.

Генеральний секретаріат ШОС знаходиться у Пекіні.

Як вже писав “Флот 2017”, США опублікували список країн, які визнані в Штатах спонсорами торгівлі людьми. Серед них – росія та білорусь.

Також повідомлялося, що російська федерація прийняла місячне ротаційне головування в Раді безпеки ООН. Останній раз агресорка головувала у квітні 2023 року й використовувала цю позицію для просування своїх наративів та впливу на міжнародну систему. Очікується, що рф не змінить тактику. Проте, росія не змогла обратися до одного з головних органів ООН – до Економічної та соціальної ради ООН (ЕКОСОР).

Новини

Масований хакерський напад: Росія атакує українські Telegram-канали

Сьогодні, 21 липня, у низці відомих українських Telegram-каналів були зафіксовані масові повідомлення провокативного характеру....

Військова допомога: Велика Британія відновить виготовлення гарматних стволів для України

Міністерство оборони Великої Британії підтвердило, що відновить виробництво стволів для артилерійської техніки, що використовує...

Харківський напрямок: Росія кидає на передову додаткові групи штурмовиків

Окупанти перекидають в район села Глибоке Харківської області додаткові штурмові групи морпіхів та піхоти....

Посилення ЗСУ: коли в Україні можуть з’явитися бойові літаки з Польщі

Ексміністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич вважає, що Варшава може передати Україні літаки МіГ-29...

Більше новин