На головнуНовиниПолітикаШвейцарія заморозила російські активи на мільярди доларів: що відомо

Швейцарія заморозила російські активи на мільярди доларів: що відомо

Крим окупований росією

Швейцарія заморозила приблизно 7,7 мільярда швейцарських франків (8,81 мільярда доларів) фінансових активів, що належать росіянам, в межах санкцій против РФ.

Про це повідомив уряд країни, інформує Reuters.

Державний секретаріат з економічних питань (SECO), який здійснює нагляд за санкціями, заявив, що цифра в 7,7 мільярда франків є лише останньою оцінкою та може бути змінена.

Зазначають, що точну цифру заморожених активів Швейцарією важко назвати через те, що до санкційного списку додаються нові особи або вилучаються з нього, а також через судові справи щодо заморожування або розблокування інших активів.

Більш точна цифра очікується до кінця другого кварталу 2024 року, коли швейцарські банки відзвітують перед урядом. SECO відмовився коментувати, чиї саме активи були заморожені.

Вказують, що зростання заморожених активів Берном пов’язане зі збільшенням на 300 осіб та 100 компаній і організацій, які були додані до санкційного списку за останні 12 місяців.

Крім того, Швейцария заблокувала рух 7,4 мільярда франків у валютних активах, що належать російському центральному банку.

Заморожені активи – це лише частина загального багатства росіян у Швейцарії, у банках якої, за оцінками Швейцарської асоціації банкірів, зберігається 150 мільярдів швейцарських франків.

Президент Ален Берсе під час візиту до України минулого місяця пообіцяв більшу підтримку Києву та обговорив можливість використання доходів від заморожених російських активів для допомоги у відновленні країни.

Єврокомісія працює над пропозицією об’єднати частину доходів, отриманих від заморожених російських держактивів, для допомоги Україні та її післявоєнної відбудови. Швейцарія бере участь в обговоренні, але ще не вирішила, чи буде підтримувати цю пропозицію.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що до американського Конгресу внесено законопроєкт про арешт російських активів на користь відновлення України. Ініціаторами законодавчої ініціативи є як демократи, так і республіканці.

Також повідомлялося, Європейська комісія 12 грудня планує представити план використання прибутку із заморожених активів росії, який планується відправити на допомогу Україні.

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин