На головнуНовиниСпецоперація "Рибалка": як згорів корабель "Сєрпухов"

Спецоперація “Рибалка”: як згорів корабель “Сєрпухов”

Крим окупований росією

Пожежу на російському ракетному кораблі «Сєрпухов» у квітні цього року влаштував колишній російський матрос з позивним «Гога», який перейшов на бік України.

Про це стало відомо на пресконференції в Києві.

У 2023 році «Гога», будучи чинним військовослужбовцем Балтійського флоту з допуском до держтаємниці вийшов на зв’язок з ГУР через проєкт «Хочу жить!»

Довгий час із загрозою для власного життя він надавав важливу інформацію організації “Легион “Свобода России”. Після того, як перебування в такому статусі стало зовсім небезпечним, були сплановані дії всередині корабля.

Зокрема “Гога” у ході спецоперації “Рибалка” погодився вивести з ладу корабель «Сєрпухов», на якому проходив службу. Внаслідок проведеної диверсії вдалося зсередини зруйнувати приміщення корабля та повністю знищити засоби зв’язку та автоматизації.

Також російський військовослужбовець передав українській розвідці секретну інформацію про Балтійський флот і військово-промисловий комплекс росії. Зараз «Гога» перебуває в Україні та є членом легіону «Свобода росії».

Як раніше повідомляв “Флот 2017”, у квітні 2024 року українські спецпризначенці влаштували диверсію на російському ракетному корветі “Серпухов” у Калінінграді на Балтійському морі. Цей корвет класу “Буян” був одним з небагатьох російських військових кораблів, достатньо малих, щоб дістатися до Чорного моря каналами, Волгою, Доном, а потім Азовським морем.

Новини

Джо Байден відмовився балотуватися на виборах президента США

Джо Байден зняв свою кандидатуру з майбутніх президентських виборів у США. Проте він залишиться...

Масований хакерський напад: Росія атакує українські Telegram-канали

Сьогодні, 21 липня, у низці відомих українських Telegram-каналів були зафіксовані масові повідомлення провокативного характеру....

Військова допомога: Велика Британія відновить виготовлення гарматних стволів для України

Міністерство оборони Великої Британії підтвердило, що відновить виробництво стволів для артилерійської техніки, що використовує...

Харківський напрямок: Росія кидає на передову додаткові групи штурмовиків

Окупанти перекидають в район села Глибоке Харківської області додаткові штурмові групи морпіхів та піхоти....

Більше новин