На головнуНовиниСША дозволили Україні бити американською зброєю по всьому прикордонню РФ – ЗМІ

США дозволили Україні бити американською зброєю по всьому прикордонню РФ – ЗМІ

Крим окупований росією

Україна тепер може використовувати американську зброю не тільки для ударів по росії біля кордонів Харківської та Сумської області. США дозволити Україні бити по росіянам будь-де біля кордону, де терористи захочуть наступати.

Про це пише видання Politico.

“Значна зміна в обміні повідомленнями сталася всього за кілька тижнів після того, як США тихо дали Києву зелене світло для ударів по росії у відповідь на транскордонний напад на Харків. Тоді офіційні особи США наголошували, що ця політика, серед інших обмежень, обмежується лише Харківською областю. Відтоді українські війська використали американську зброю, щоб принаймні один раз завдати удару по росії, знищивши цілі в місті Бєлгород, і зуміли стримати російський штурм. Але українські та інші європейські чиновники тиснули на США, щоб вони ще більше послабили свої обмеження, дозволяючи Україні завдавати ударів будь-де всередині росії”, – сказано у статті.

Видання нагадало, що 18 червня радник з питань національної безпеки Джейк Салліван офіційно підтвердив: Україна може бити по російській території усюди, де російські терористи будуть готувати транскордонні атаки. Де було актуально з огляду на бажання росіян піти в наступ на Суми.

“Всюди, де російські сили перетинають кордон з російської сторони на українську, щоб спробувати захопити додаткову українську територію… Це не про географію. Це про здоровий глузд. Якщо Росія атакує або збирається атакувати зі своєї території на Україну, має сенс лише дозволити Україні завдати удару по силам, які завдають удару з-за кордону”, — сказав Салліван.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що старший директор з питань Європи Ради нацбезпеки Білого дому Майкл Карпентер заявив, що адміністрація Джо Байдена офіційно підтвердила дозвіл Збройним силам України застосовувати американську зброю по території росії поблизу Харківської та Сумської областей України.

Федеральний уряд Німеччини дозволив Україні застосовувати передану німецьку зброю для ударів по військових цілях на території Росії, але в межах радіуса 40 км.

Тим часом Москва погрожує “фатальними наслідками” через українські атаки зброєю США. Також ми писали, що ЗСУ після дозволу США рознесли з HIMARS ЗС рф на Бєлгородщині.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин