На головнуНовиниСША та союзники думають, що запропонувати Україні замість НАТО: перед ними стоїть...

США та союзники думають, що запропонувати Україні замість НАТО: перед ними стоїть важке завдання – ЗМІ

Крим окупований росією

США та ключові країни НАТО, в тому числі Велика Британія, обговорюють, що пропонувати Україні замість членства в НАТО. США та основні країни Альянсу вже зіткнулися з нищівною критикою з боку союзників, особливо тих, хто межує з Росією: Вашингтон звинувачують у боягузстві та небажанні приймати Україну до Альянсу.

Про це пише CNN з посиланням на низку високопоставлених джерел.

Офіційні особи США та Німеччини зараз пропонують під час ювілейного 75-го саміту НАТО вчергове заявити, що в України є “міст” до членства в НАТО. Але навряд чи це влаштує як Україну, так і радикально налаштованих союзників. Формулювання будуть вкрай критичними: вже найближчими днями члени НАТО будуть їх обговорювати, а потім дивитися, як вони окреслять світу та росії перспективи України в НАТО.

“На саміті ми зробимо конкретні кроки, щоб наблизити Україну до НАТО та забезпечити наявність моста до членства, моста, який буде міцним і добре освітленим”, – нещодавно заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

США тим часом планують відмовитися від формулювання “незворотний шлях” щодо вступу України в НАТО. При цьому вони заявляють, що деякі члени Альянсу, мовляв, не погодяться на це: в першу чергу Вашингтон згадав про проросійську Угорщину. В США також вважають, що вони близькі до досягнення резолюції з усіма союзниками щодо формулювань.

Проте насправді черед союзників вирує розчарування. Один з чиновників країни НАТО, яка агресивно лобіює членство України в Альянсі, сказав, що потрібен якийсь новий шлях, а країни повинні стежити за швидкістю вступу України в НАТО.

“Більшість країн Центральної Європи розчаровані двозначністю та зволіканням адміністрації Байдена, коли йдеться про окреслення конкретного шляху для України… Ми інстинктивно відчуваємо, що слід прокласти новий шлях. Слід звернути увагу на швидке відстеження членства України”, – сказали виданню джерела серед чиновників.

Окрім того, нагадує видання, на минулорічному саміті Зеленський був неймовірно розлючений, оскільки Альянс відмовився надавати йому графік вступу до НАТО. Тому хтозна, що може статися, якщо Україні знову відмовлять.

Як вже писав “Флот 2017”, державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що липневий саміт НАТО у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні перемоги України у довгостроковій перспективі.

Також Блінкен заявляв, що США зараз наближають Україну до членства в НАТО. Згодом вона стане членом Північноатлантичного Альянсу. А зараз союзники України повинні зробити ще один важливий крок – змусити російських терористів заплатити за відновлення та реконструкцію України.

Новини

Росія нарощує сили у Запорізькій області: чи є загроза ворожого наступу

Російські терористи зараз активно поповнюють особовий склад підрозділів, які розташовані на окупованій території Запорізької...

В Генштабі підтвердили удар по порту “Кавказ”: уражено пором російських окупантів

Сили оборони України вранці 23 липня завдали удару по російському порту "Кавказ", що розташований...

СБУ затримала поплічника скандально відомого Стахіва: перешкоджав мобілізації до ЗСУ

Служба безпеки України 23 липня затримала відомого провокатора та пропагандиста, поплічника скандально відомого Остапа...

Росія ігнорує запити Туреччини щодо українських військовополонених: що відомо

Російські терористи ігнорують запити офісу головного омбудсмена Туреччини щодо українських військовополонених, який омбудсмен хоче...

Більше новин