Британська розвідка вважає, що саме доступ до покращених високоточних боєприпасів стане ключовим чинником для російських сил на українському фронті цієї зими. Зокрема, росія намагається збільшити використання артснарядів із лазерним наведенням “Краснопіль-М2”, але зіткнулася з деякими проблемами.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони Великобританії у Twitter.
В оборонному відомстві Британії зазначили, що росія оголосила про збільшення виробництва своїх 152-мм артилерійських боєприпасів із лазерним наведенням “Краснопіль-М2”. Також рф має намір покращити характеристики снарядів для стійкості до поганих погодних умов.
За даними британської розвідки, російська артилерія має вже певні успіхи в боях з “Краснополем”, використовуючи його для точної поразки окремих українських машин.
Але російська оборонна промисловість неспроможна виробляти достатньо звичайних боєприпасів. Тому заплановане збільшення виробництва “Краснополя”, можливо, є спробою ефективніше використовувати виробничі потужності.
“Росія використовує безпілотні літальні апарати для позначення цілей для “Краснополя”, спрямовуючи на ціль лазерний промінь. Однак хмарність стала ключовим фактором, що обмежує ефективність снаряда, оскільки його лазерний детектор не встигає виявити енергію лазера і маневрувати для удару”, – йдеться в повідомленні.
У Міноборони Британії вважають, що у цій ситуації російська промисловість, ймовірно, спробує покращити льотні характеристики “Краснополя” та скоротити час лазерного наведення снаряда.
“З наближенням зими цілком імовірно, що доступ росії до покращених високоточних боєприпасів стане одним із ключових факторів її оперативної діяльності в Україні”, – зазначає британська розвідка.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, чому російські кораблі не завдають ракетних ударів по Україні. Противник передислокував ракетоносії з тимчасово окупованого Криму до Новоросійська, а там немає можливості вантажити крилаті ракети “Калібр” на борт.
Також повідомлялося, що російський терористичний режим планує до 2027 року закупити понад 1000 далекобійних зенітних ракет 40Н6 до зенітно-ракетних комплексів С-400 для вже існуючих або тільки створених дивізіонів ППО. Ця ракета здатна вражати ціль на відстані в 400 кілометрів.