На головнуНовиниЗа кордономТепер точно: новим генсеком НАТО стане Марк Рютте

Тепер точно: новим генсеком НАТО стане Марк Рютте

Крим окупований росією

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте стане наступним генеральним секретарем Альянсу після того, як генсек Єнс Столтенберг піде у відставку в жовтні. Його кандидатуру схвалили усі члени НАТО.

Про це повідомляє Politico.

Зазначається, що останньою згоду дала Румунія, її президент Клаус Йоханніс зняв свою кандидатуру. Трохи раніше погодили кандидатуру Рютте Угорщина та Словаччина. Рютте змінить Столтенберга 2 жовтня, за місяць до виборів в США, що є критичним моментом з огляду на можливість перемоги Трампа.

Експерти вважають, що Рютте єдиний, хто зможе домовитися з Трампом. Останній неодноразово казав, що йому подобається “цей хлопець”. Щобільше, Рютте за очі називають “Трампом, який шепоче”, оскільки прем’єр Нідерландів здатний укладати угоди з політиками різного походження.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що у НАТО не погодили щорічне фінансування України на 40 млрд євро. Також ми писали, що у Зеленського та в НАТО жорстко відповіли Путіну щодо заяв про завершення війни.

НАТО планує розширити співпрацю з Україною в галузі оборонних технологій і ділитися більшою кількістю розвідувальних даних про можливості росії у сфері радіоелектронної боротьби.

Також повідомлялося, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зіткнувся зі спротивом з боку членів Альянсу у питанні створення п’ятирічного фонду військової допомоги Україні на суму $100 млрд. Проте, в нього є нова пропозиція, але на скромнішу суму. НАТО визначить розмір пожертвувань кожної країни на основі відсотка їхнього валового внутрішнього продукту.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин