На головнуАналітикаThe New York Times: українські військові звинувачують поляків у допомозі росії через...

The New York Times: українські військові звинувачують поляків у допомозі росії через блокаду кордону

Крим окупований росією

Саботаж на українському кордоні з боку поляків призвів до проблем із постачання військових вантажів українським військам, що визвало лють з боку військових. Тепер воїни ЗСУ вважають, що поляки допомагають російським терористам воювати з Україною.

Про це пише The New York Times.

“Щоб заблокувати кордони країни під час повномасштабного вторгнення їм потрібно повністю відірватися від реальності. Тим самим вони також умивають руки в крові людей, які чекають необхідної допомоги”, – сказав український військовий Олександр, який воює на сході України.

За його словами, на кордоні застрягли два прилади нічного бачення, які не можуть доставити в Україну. Поляки брешуть, що пропускають гуманітарні та військові вантажі, але це не так. Дрібна суперечка вийшла з-під контролю.

“За наявності сильного політичного керівництва все це можна було б виправити. Економічний біль, який відчувають польські та інші водії вантажівок, потребує цільової допомоги”, – сказав Едвард Лукас, старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики.

Але блокада розширюється. До саботажу долучилися також польські фермери та словацькі перевізники, доєднатися також хочуть угорці. Україна надала дані, згідно з якими станом на 6 грудня 2950 вантажівок застрягли по обидва боки польського кордону, 650 – на кордоні зі Словаччиною та 750 – чекають на в’їзд в Україну з Угорщини.

Єврокомісар з питань транспорту Адіна Валеан заявила, що вона сповнена рішучості відстоювати лібералізацію вантажних перевезень між Україною та Європейським Союзом, попри вимоги польських протестувальників, даючи зрозуміти, що дозвільну систему не буде відновлено. Посол України в Польщі Василь Зварич додав, що поки триває війна, відновлення дозволів не буде.

“Підприємства не отримують достатньо компонентів; ланцюжки постачань порушуються. Це стосується і військової техніки, і її виробництва. Щоб навіть збирати дрони в Україні, їх потрібно привозити звідкись, – заявила Юлія Клименко, голова Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури.

Українські військові вважають, що поляки взагалі “втратили береги”. Якщо росія виграє війну в Україні, поляки будуть наступними у московському списку. Проте не всі поляки, на щастя, настільки ж нерозумні, як блокувальники кордону.

“Росія отримує прибуток від протестів, це абсолютно зрозуміло”, – сказав Войцех Пшибильський, директор Res Publica, дослідницької установи у Варшаві.

За словами експертів, російський терористичний режим вдало використав проблему вантажних перевезень в Польщі, щоб зобразити українців невдячними та підірвати довіру до них. А у Словаччині та Угорщині у влади стоять пропутінські прибічники російського тероризму, які знаходяться “на зарплаті” у Москви – тому вони не впустили моменту доєднатися до блокади.

Тим часом українські військові, волонтери та власники бізнесу кажуть, що хаос починає руйнувати й без того нестабільні лінії постачання, оскільки автомобільний транспорт дуже важливий для зруйнованої економіки країни.

А солдат ЗСУ Олександр розповів виданню, що зараз українці почуваються так, ніби їхню країну кинули найближчі союзники.

“Я вважаю, що ця акція прямо на руку росії, яка веде з нами війну і робить усе, щоб знищити нашу країну і наш народ”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що 6 листопада польські перевізники почали акції протесту поблизу трьох автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”.

Також повідомлялося, що польські перевізники, які беруть участь у блокуванні пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, взаємодіють з особами зі зв’язками з росією. Вимоги нібито “справедливої конкуренції” висуваються під впливом російських спецслужб.

Блокування польськими перевізниками українського кордону впливають вже на обороні можливости України, оскільки ми залежимо від імпорту західної продукції. Виробники військової техніки, а також благодійні фонди не можуть отримати замовлення вже кілька тижнів.

Новини

Нейтралізують першим: у Литві назвали долю Калінінграду у разі війни росії проти НАТО

Північноатлантичний Альянс дуже швидко "нейтралізує" Калінінград – російський анклав, у тому випадку, якщо російський...

СБУ завершила розслідування у справі про знищення “Мрії”

Служба безпеки України завершила розслідування у справі щодо втрати літака Ан-225 "Мрія" на початку...

Зустріч Байдена з лідерами Конгресу: відомі перші подробиці

Президент США Джозеф Байден зустрівся з лідерами Конгресу та обговорив питання термінового надання Україні...

Туск все ж не виключає заборону українського імпорту: деталі

Польща може піти проти правил Європейського Союзу та в односторонньому порядку заборонити імпорт нових...

Більше новин