На головнуАналітикаThe Wall Street Journal: США відчули критичну нестачу протиракетних систем

The Wall Street Journal: США відчули критичну нестачу протиракетних систем

Крим окупований росією


У США стає очевидною критична нестача систем протиракетної оборони у зв’язку з російською агресією в Україні, новими конфліктами на Близькому Сході та загрозою з боку Китаю. Темпи виробництва значно відстають від зростання кількості проблем.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

За інформацією видання, США планували представити свій протиракетний комплекс Patriot на виставці зброї в Дубаї на цьому тижні. Однак через напади проіранських сил на американські бази на Близькому Сході, цей комплекс був терміново використаний для захисту однієї з американських баз.

Цей випадок викликав тривогу серед американських лідерів, оскільки військові вже давно попереджали, що їм не вистачає систем протиповітряної та протиракетної оборони. Тепер політики розуміють цю проблему.

“Я стурбований нашою здатністю забезпечити протиповітряну оборону в інших районах”, – сказав конгресмен Дуг Ламборн, голова підкомітету Палати представників з питань збройних сил, відповідального за протиракетну оборону.

Конгресмен наголосив на необхідності фінансування закупівлі більшої кількості систем Patriot.

Наразі США розгорнули щонайменше 12 таких комплексів на Близькому Сході, в той час, як раніше їх там було вдвічі менше. Це рішення повернуло тенденцію останніх років, коли США збільшували свою військову присутність в Тихому океані, щоб протистояти Китаю. Проте такі переміщення можуть залишити інші регіони світу більш уразливими перед крилатими та балістичними ракетами та іншими загрозами, зокрема в Тихому океані.

Плани Пентагону передбачають розгортання батарей Patriot в Європі та на острові Гуам в Тихому океані, але останні події в Україні та на Близькому Сході вже обмежили доступність половини комплексів для інших регіонів.

Загалом в США налічується 60 батарей Patriot, тоді як 17 інших країн вже замовили нові комплекси. За даними експертів, компанія RTX виробляє близько 12 систем Patriot щорічно, що відповідає темпам виробництва з 30-річної давності.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” повідомляв про те, що США та Україна запустили програму FrankenSAM по створенню гібридних систем, яка полягає поєднання американських систем озброєння із радянськими зразками ЗРК.

В рамках проєкту FrankenSAM американські розробники змогли інтегрувати зенітні ракети системи Patriot з українським ЗРК радянського зразка. Випробування пройшло успішно. В Україні “нове” озброєння з’явиться цієї зими.

Новини

Кубраков: досягнуто угоди про розблокування одного КПП на кордоні України та Польщі

Україна та Польща досягли угоди щодо припинення блокади одного з пунктів пропуску на кордоні....

Сирський назвав втрати росії на сході України — подробиці

Росія тільки на сході втрачає загиблими у 8 разів більше, ніж Україна. Та попри...

Україна отримає швидкісні човни та амфібії “Вікінг” від союзників

"Морська коаліція" Британії та Норвегії прийняла рішення для потреби Збройних сил України передати 20...

Шлях до переозброєння: Чехія виступила проти перемир’я з росією

Будь-які рішення щодо припинення війни і укладення миру мають бути повністю схвалені українцями і...

Більше новин