На головнуГоловнеЦе дуже легко: якщо Трамп припинить допомогу, Україна здатна за кілька місяців...

Це дуже легко: якщо Трамп припинить допомогу, Україна здатна за кілька місяців створити ядерну бомбу

Крим окупований росією

Україна може протягом кількох місяців розробити та створити елементарну ядерну бомбу, якщо новообраний президент США Дональд Трамп відмовиться надавати військову допомогу України. Це буде базовий пристрій з плутонію, розроблений за технологією, аналогічної до бомби “Товстун”, яку США скинули на Нагасакі у 1945 році.

Про це повідомляє видання The Times із посиланням на документ, підготовлений для Міністерства оборони України.

“Створення простої атомної бомби, як це зробили Сполучені Штати в рамках Манхеттенського проєкту, не було б складним завданням 80 років потому”, – сказано у документі.

Україна не має часу на будівництво та експлуатацію великих підприємств, які необхідні для збагачення урану. У воєнний час довелося б покладатися на запаси плутонію, який можна витягнути з відпрацьованих паливних стрижнів ядерних реакторів. Україна контролює дев’ять активних ядерних реакторів та має значний ядерний досвід, попри те, що у 1996 році добровільно відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу у світі в обмін на гарантії безпеки.

“Вагу реакторного плутонію, наявного в розпорядженні України, можна оцінити в сім тонн… Для створення значного арсеналу ядерної зброї потрібно набагато менше матеріалу… Кількість матеріалу достатня для сотень боєголовок із тактичною потужністю в кілька кілотонн. Цього було б достатньо, щоб знищити цілу російську авіабазу або зосереджені військові, промислові чи логістичні об’єкти. Точна потужність ядерного заряду буде непередбачуваною, оскільки в ньому будуть використані різні ізотопи плутонію… Плутоній необхідно буде підірвати за допомогою складної традиційної вибухової конструкції, що має відбуватися з високою швидкістю детонаційної хвилі одночасно по всій поверхні плутонієвої сфери”, – сказано у доповіді.

Технології складні, але Україна достатньо компетентна. Україні знадобиться щонайменше п’ять років, щоб розробити бомбу та відповідний носій, вважають західні експерти, але на противагу їм, українські спеціалісти вірять в український ОПК. Валентин Бадрак, директор Центру армії, вважає, що Україна менш ніж за рік створить власні балістичні ракети.

“Через шість місяців Україна зможе показати, що у неї є можливість створення балістичних ракет великої дальності: у нас будуть ракети з дальністю польоту 1000 км”, – зазначив він.

Автор доповіді щодо розробки ядерної зброї – завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень України Олексій Їжак. Інститут – це державний дослідницький центр, який виступає консультативним органом при Офісі президента та Раді національної безпеки та оборони України. На його думку, активна розробка ядерного озброєння почнеться, коли російські війська досягнуть Павлограда та виникне ризик падіння Дніпра та Харкова.

“Я був здивований повагою, яку Сполучені Штати відчувають до ядерної загрози росії. Можливо, це коштувало нам війни. Вони ставляться до ядерної зброї як до якогось Бога. Тож, можливо, нам теж час помолитися цьому Богу”, – похмуро додав він.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Україна заради забезпечення власної безпеки або стане членом НАТО, або розробить та поставить на бойове чергування власну ядерну зброю. Україна відмовилася від ядерної зброї, проте підписанти Будапештського меморандуму не виконали його.

Заява президента України Володимира Зеленського у Брюсселі про вибір України між членством в НАТО та відновленням ядерної зброї стала “ударом” і “шоком” для західних журналістів та політиків. При цьому українська влада всерйоз розглядає відновлення ядерного арсеналу – і, що найголовніше, Україна здатна це зробити.

Новини

Зниження мобілізаційного віку: в Раді розповіли, чи розглядаються відповідні зміни

Верховна Рада України не розглядає жодних законодавчих ініціатив, спрямованих на зниження мобілізаційного віку, або...

В Пентагоні оголосили подробиці про новий пакет допомоги: що там буде

У новий пакет військової допомоги Україні увійдуть боєприпаси для РСЗВ HIMARS, безпілотники та велика...

Скільки полонених змогла повернути Україна з початку війни: Зеленський назвав цифру

Україна від початку вторгнення росії повернула з полону окупантів 3935 власних громадян. Серед них...

Україні передали “неукомплектовані” танки Abrams – Салліван

Україна отримала від США недоукомплектовані танки M1A1 Abrams. В результаті вони виявилися не дуже корисними...

Більше новин