На головнуНовиниПолітикаТиск на Майка Джонсона: спікери парламентів світу підписали відкритий лист - подробиці

Тиск на Майка Джонсона: спікери парламентів світу підписали відкритий лист – подробиці

Крим окупований росією

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук ініціював звернення до спікера Палати представників США Майка Джонсона про підтримку допомоги Україні. Відкритий лист підписали спікери 23 парламентів та голова Європарламенту Роберта Метсола. Спікера Палати представників Конгресу США закликають внести на розгляд ухвалений 13 лютого 2024 року Сенатом США законопроєкт HR 815 про міжнародну допомогу США з $60,06 млрд для України.

Про це повідомляється на сторінці Руслана Стефанчука у Facebook.

У відкритому листі очільники парламентів закликають свого американського колегу внести на розгляд Палати Представників Конгресу Сполучених Штатів Америки ухвалений 13 лютого 2024 року Сенатом США законопроєкт HR 815 про міжнародну допомогу США, який передбачає асигнування у розмірі $60,06 млрд для допомоги Україні.

Цей законопроєкт переданий до Палати Представників та, згідно з правилами процедури, Спікер Майк Джонсон має повноваження щодо його внесення на розгляд Нижньою Палатою американського Конгресу.

“Ми, спікери парламентів, закликали Спікера М. Джонсона сприяти ухваленню Конгресом США історичного рішення, яке забезпечить допомогу США іноземним державам і надасть Україні необхідні кошти для продовження боротьби”, – йдеться у листі. 

В зверненні наголошується, що “країни налаштовані й надалі нарощувати підтримку України та її Сил оборони, вбачаючи у цьому значну інвестицію у нашу індивідуальну та колективну безпеку”.

“Вісь зла має бути переможена й усі винні мають бути притягнуті до відповідальності, що стане значним запобіжником від подальших конфліктів і поверне нашим народом відчуття керованості та безпеки. Віримо, що завдяки вашому особистому лідерству Конгрес продемонструє історичну двопартійну єдність у підтримці колективних зусиль із підтримки Україні”, – додають автори. 

Лист відкритий, його можуть підписати спікерами парламентів, які бажають до нього долучитися.

“Я дуже розраховую, що наш голос і наш заклик почують у Конгресі США”, – додав Стефанчук.

Нагадаємо, Президент США Джозеф Байден зустрівся з лідерами Конгресу та обговорив питання термінового надання Україні допомоги. Байден розкритикував бездіяльність Конгресу, назвавши її наслідки “жахливими”.

Як вже писав “Флот 2017”, Сенат США проголосував за завершення дебатів щодо тексту законопроєкту, до якого входить фінансова підтримка України, Ізраїлю та інших оборонних пріоритетів. Однак за кілька хвилин до початку першого голосування в Сенаті, Майк Джонсон зробив критичне зауваження на адресу законопроєкту за відсутність у ньому положень про кордон.

Втім, 13 лютого Сенат США остаточно підтримав пакетний законопроєкт про міжнародну допомогу із понад 60 мільярдів доларів на допомогу Україні, зокрема $7,85 млрд на пряму бюджетну допомогу. Свої голоси “За” віддали 70 сенаторів, “проти” виступило 29.

Президент США Джозеф Байден звернувся до Палати представників Конгресу США із закликом затвердити законопроєкт, до якого входять 60 мільярдів доларів на підтримку України.

Новини

Росія атакувала дронами: сили ППО збили більшість “Шахедів”, декілька “пішли” у Румунію

В ніч проти 25 липня російські терористичні війська атакували Україну дронами. Українські оборонці неба...

Мінус гелікоптер: в Росії самоліквідувався Мі-28

В росії, в Калузькій області, під час планового польоту розбився ударний гелікоптер. Екіпаж загинув....

Кремль “розкручує” злочине угрупування Тимура Іванова: чергове затримання військового чиновника

У Москві затримано гендиректора військово-будівельної компанії (ВБК) міністерства оборони росії Андрія Бєлкова. Він підозрюється...

Понад 1200 “двохсотих” та 11 танків: нові втрати окупантів

За минулу добу, 24 липня, Сили оборони України ліквідували 1 230 російських загарбників та...

Більше новин