На головнуНовиниПолітикаУ Європі зростає виробництво боєприпасів: чи закриваються потреби України

У Європі зростає виробництво боєприпасів: чи закриваються потреби України

Крим окупований росією

Західні союзники активізували виробництво боєприпасів, однак цього недостатньо для задоволення потреб України та відновлення військових запасів.

Про це повідомляє Financial Times.

Німецька компанія Rheinmetall відкрила новий завод з виробництва боєприпасів у Квінсленді, Австралія, у партнерстві з місцевою фірмою NIOA. Ця компанія вже випускає десятки тисяч артилерійських снарядів для українських сил.

Rheinmetall планує підвищити річний обсяг виробництва на своєму австралійському заводі на 25% наступного року, довівши його до приблизно 55 тисяч снарядів. NIOA, своєю чергою, прогнозує, що з додатковими інвестиціями зможе виробляти до 100 тисяч боєприпасів на рік.

Оборонні підприємства по всьому світу нарощують виробництво від боєприпасів до ракетних двигунів, але цього поки недостатньо, щоб компенсувати запаси, втрачені країнами, які надали Україні озброєння. Наприклад, Rheinmetall планує збільшити випуск 155-мм боєприпасів до 1,1 мільйона одиниць до 2027 року, тоді як до лютого 2022 року обсяги становили близько 100 тисяч снарядів.

Шведська компанія Saab також оголосила про подвоєння своїх виробничих потужностей до 200 тисяч боєприпасів на рік, з планами на подальше збільшення до 400 тисяч. Thales UK у Великій Британії має намір подвоїти виробничі потужності своїх заводів у Північній Ірландії протягом найближчих двох років.

Проте, в умовах, коли росія, за оцінками Кільського інституту світової економіки, може витрачати до 10 тисяч снарядів щодня, темпи виробництва західних компаній виглядають недостатніми. Якщо ці витрати збережуться, Німеччина може вичерпати свої річні запаси боєприпасів всього за 70 днів.

За даними Financial Times, основними перешкодами для збільшення виробництва залишаються нестача сировини, зокрема бавовняного лінту, необхідного для виготовлення нітроцелюлози, та тривалість виробничого циклу. Від ухвалення рішення про інвестиції до реального збільшення виробництва може минути два-три роки.

Крім того, виробники зазначають, що тривалі контракти є необхідними для залучення інвестицій і збільшення обсягів виробництва.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Україна та Чехія спільно вироблятимуть артилерійські боєприпаси 155 мм калібру. Також ми писали, що Сирський розповів про нове співвідношення снарядів на фронті.

Новини

У Байдена заявили, що Путін ще не вирішив, як віддячить КНДР за військових

Влада США ще вивчає, що саме Кремль віддасть Північній Кореї за те, що вона відправила своїх...

Навіть дрони-приманки Росія робить з іноземних компонентів – українська розвідка

Декілька російських фальш-цілей або дронів-приманок впали у Молдові. При їх обстеженні було виявлено компоненти...

Окупанти готують найманців з Африки та Куби на полігоні у Севастополі – партизани

Росіяни проводять навчання для найманців з Африки та Куби на полігоні у Криму. При...

Британія та Франція хочуть завадити Трампу скоротити допомогу Україні

Новообраний президент США Дональд Трамп неодноразово натякав на те, що планує скоротити допомогу Україні....

Більше новин