Посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич під час судових слухань у Міжнародному суді в Гаазі заявив, що росія незаконно побудувала міст через Керченську протоку і його треба демонтувати.
Про це пише qirim.news.
Кориневич зазначив, що деякі судна не можуть проходити через протоку, адже незаконний міст був побудований надто низько.
Дипломат зауважив, міст не лише перешкоджає транзитному проходу, але й використовується рф для переправлення озброєння на територію Криму.
“Бажаючи заволодіти Азовським морем і Керченською протокою, росія побудувала великі ворота біля їх входу, щоб обмежити міжнародне судноплавство, пропускаючи в основному свої невеликі річкові судна”,- зауважив посол з особливих доручень.
Він також озвучив позицію України: так званий “керченський міст” має бути демонтований.
“Міст незаконний, і його необхідно демонтувати. Прохід через Керченську протоку має бути аналогічним тому, що був до початку цієї незаконної перешкоди судноплавству”,- зауважив Кориневич
Нагадаємо, 14 вересня 2016 року Україна ініціювала окреме провадження проти рф щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права і прагне підтвердити права України в Чорному та Азовському морях та у Керченській протоці шляхом застосування арбітражної процедури.
У травні 2017 року відбулося перше засідання трибуналу за Конвенцією з морського права ООН, в рамках якого створено арбітраж для розгляду спору України проти рф.
Пакет доказів стосовно порушення росією суверенних прав України в Чорному та Азовському морі й у Керченській протоці, було подано до Постійної палати третейського суду в Гаазі 19 лютого 2018 року. Росія зі свого боку подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення щодо юрисдикції цієї інституції розглядати позов України проти рф.
23 вересня у Гаазі розпочалися слухання за позовом України проти рф. Це слухання по суті щодо порушення росією права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року.
Як уже повідомляв “Флот 2017“, в Гаазі запрацювала система відшкодування збитків, що були завдані Україні російською військовою агресією. Українці можуть подавати відповідні позови.