На головнуНовиниУ ПЦУ поспівчували батькові Муси Сулейманова і закликали молитися за Крим

У ПЦУ поспівчували батькові Муси Сулейманова і закликали молитися за Крим

Крим окупований росією

Митрополит Православної церкви України Єпіфаній звернув увагу на події, котрі відбуваються в окупованому Криму, та висловив свою позицію.

Заяву митрополит опублікував на своїй сторінці в Facebook.

Глава ПЦУ різко засудив дії російської влади в Криму, які 24 липня, в день 20-річчя архієрейського служіння архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента вручили йому чергове розпорядження з вимогою знесення українського православного храму в Євпаторії.

Трагічні новини, які надходять з окупованого Росією Криму, навряд чи когось можуть залишити незворушними.

«24 липня, в день 20-ліття свого архієрейського служіння, архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент отримав черговий припис окупаційної влади з вимогою знесення українського православного храму в м. Євпаторія. У багатьох злочинах винною була більшовицька влада перед віруючими, але здається, що навіть войовничі безбожники не вдавалися до подібного виду гонінь – змушувати релігійну громаду власними руками знищувати свій храм!», – написано на сторінці владики.

У ПЦУ категорично засудили таку практику, та потребували від окупантів припинити систематичні утиски українських православних громад у Криму. А українську державу, демократичні країни та міжнародне співтовариство в ПЦУ закликали і надалі робити все можливе, щоби Російська Федерація дотримувалася власних зобов’язань у сфері прав людини. Зокрема – права на свободу совісті та віросповідання.

«26 липня було знайдене тіло зниклого перед цим трирічного Муси Сулейманова – сина незаконно арештованого окупантами кримськотатарського політв’язня Руслана Сулейманова. Окупаційна влада пояснює те, що сталося, «нещасним випадком», але у кримськотатарській громаді немає підстав довіряти таким твердженням. Наші співчуття – батькам і родині Муси Сулейманова. Нехай Всевишній допоможе Вам пережити цю важку втрату!», – написав Єпіфаній.

Патріарх відзначив, що безпідставні обшуки, залякування, арешти, тортури, сфабриковані обвинувачення та беззаконні ув’язнення щодо всіх, кого російська влада вважає не лояльними, вже сьомий рік поспіль стали, на жаль, звичайною справою в окупованому Криму.

«А ці дві сумні, трагічні новини знову нагадують про те, що Крим має бути звільнено від окупації. На жаль, кремлівська влада не лише не прагне миру – вона розпалює все нові й нові вогнища конфліктів, веде гібридну війну вже на трьох континентах – у Європі, Азії та Африці. Лише подальший вплив на агресора – дипломатичний, економічний, безпековий, підтримання і посилення режиму санкцій, може дати надію тим, хто страждає в окупації, на повернення у майбутньому до справді мирного, захищеного законом, вільного та гідного життя», – висловив своє бачення митрополит.

За його словами, кримська земля для українського народу пов’язана з винятковою за своїм значенням історичною подією – Хрещенням Руси-України, 1032-гу річницю якого відзначають православні. З цієї нагоди владика просить долучити до молитов прохання і про звільнення окупованого Криму, про Божу допомогу та захист від усіх небезпек – для його мешканців, про припинення гонінь на релігійні громади та про звільнення незаконно ув’язнених.

Як писалось раніше, у Сімферополі окупаційна влада виганяє архієпископа
Климента
з приміщення кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і
Ольги, про це повідомили Андрій Щекун і архієпископ Климент на прес-конференції
«Знищення української церкви в окупованому Криму».

Євпаторійський міський суд, підконтрольний російським окупантами, своїм рішенням зобов’язав Православну церкву України знести храм в Євпаторії. Про це повідомляється на сайті «Євпаторійського міськсуду».

Новини

Зрив військових постачань Києву: Росія розгорнула в Європі диверсійну кампанію

Росія направила свої зусилля на зрив постачань військової допомоги Україні з Європи. Кремлівський режим...

В Іспанію за допомогою: Зеленський розпочав новий міжнародний візит

Президент Володимир Зеленський, 27 травня, розпочав свій візит до Іспанії. Очікується, що одним...

Понад 1000 “двохсотих” та дев’ять танків: нові втрати РФ

Російські окупаційні війська за добу з 25 на 26 травня ліквідували 1 150 окупантів....

Мародерство у крові: росіяни на ТОТ розпочали нову хвилю “конфіскації” майна

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області російські загарбники розпочали чергову хвилю “націоналізації” нерухомості українців....

Більше новин