НАТО не планує використовувати свої системи для перехоплення ракет та безпілотників над Україною так, як це робиться над Ізраїлем, через різницю в характері конфліктів та стратегічних умов. У Пентагоні підкреслили, що такий крок міг би призвести до прямого втягнення Альянсу у війну з росією.
Про це заявила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх під час брифінгу. Вона пояснила, що ситуація в Україні та Ізраїлі значно відрізняється через геополітичний контекст і бойові умови, тому НАТО дотримується іншої стратегії підтримки.
“Ми говоримо про два абсолютно різні ландшафти і театри бойових дій. Президент США Джо Байден від самого початку війни чітко наголосив на важливості забезпечення України необхідною зброєю та системами захисту, але не прямої участі НАТО у бойових діях”, – заявила Сінгх.
Сабріна Сінгх також зазначила, що Україна успішно використовує засоби протиповітряної оборони для відбиття атак на свої міста, інфраструктуру та населення. Завдяки постійній підтримці з боку США та інших союзників, ЗСУ здатні ефективно захищати свій повітряний простір.
Крім того, на брифінгу було підтверджено нещодавні переговори між міністром оборони України Рустемом Умєровим та очільником Пентагону Ллойдом Остіним. Основною метою розмови було обговорення поточних потреб української армії на полі бою та визначення подальших кроків для надання допомоги.
Сінгх підкреслила, що США і надалі будуть надавати Україні всебічну підтримку, але втягнення НАТО в бойові дії розцінюється як загроза ескалації конфлікту. Вона також підтвердила, що удари з польської чи румунської території будуть вважатися прямою участю в бойових діях, що змусило б НАТО вступити у війну “в іншій формі”.
Президент Байден залишається відданим своїм обіцянкам, що США не будуть брати безпосередньої участі в конфлікті, але надаватимуть всю необхідну підтримку для захисту суверенітету України.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що в США прокоментували питання надання Україні дозволів на удари ATACMS по рф. Також ми писали, що США допоможуть Ізраїлю збивати іранські ракети.