На головнуРозслідуванняУ росії голова політичної партії вкрав українську дитину та змінив їй ім'я...

У росії голова політичної партії вкрав українську дитину та змінив їй ім’я – розслідування

Крим окупований росією

В росії голова однієї з політичних партій таємно “вдочерив” викрадену під час окупації Херсонщини 10-місячну дівчинку. Для того, щоб її не могли знайти, він змінив їй ім’я та громадянство.

Про це сказано в розслідуванні російського опозиційного видання “Важные истории”, яке посилається на відповідні документи.

Мова йде про голову партії “Справедливая Россия – За правду”, 70-річного Сергія Миронова. Він та його дружина викрали з України 10-місячну Маргариту Прокопенко, яка перебувала у дитячому будинку у Херсоні під час російської окупації міста. З Херсону дівчинку вивезли до росії та змінили їй ім’я – вона стала росіянкою Мариною Мироновою.

“Це перший документально доведений випадок усиновлення української дитини російським політиком такого рангу. За словами опитаних нами юристів, з точки зору міжнародного права, це може кваліфікуватися як воєнний злочин і вважається геноцидом”, – сказано у матеріалі.

Видання відстежило увесь шлях вкраденої дитини. Так, наприкінці серпня 2022 року дружина Миронова Інна Варламова та перша заступниця Миронова у держдумі рф, Яна Лантратова приїхали до Херсону. Серед іншого вони відвідали Херсонську обласну дитячу лікарню, де проходили лікування 10-місячна Маргарита Прокопенко та дворічний Ілля Ващенко. Дітей оперативно “виписали з лікування” та вивезли до москви – нібито для “обстеження, визначення подальшої тактики лікування та проходження реабілітації”.

А вже у грудні 2022 року Миронов та Варламова “вдочерили” вкрадену з Херсона Маргариту Прокопенко. На той момент дитині було трохи понад рік. Для того, щоб дитину не змогли знайти, на прохання Миронова їй змінили особисті дані – так вкрадена дівчинка стала Мариною Сергіївною Мироновою; навіть місце народження їй змінили, вказавши замість українського Херсона підмосковний Подольськ.

Відомо, що біологічна мати дитини позбавлена батьківських прав. Батько помер. Проте у Маргарити є родичі.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що росія, за даними британської розвідки, розгорнула на своїй території 43 “табори перевиховання” незаконно вивезених українських дітей. Мова йде про щонайменше 11 тисяч неповнолітніх граждан нашої країни.

Також повідомлялося, що аналіз російського законодавства свідчить, що кремль у правовій базі закріпив відверті дискримінаційні норми проти українців, складові злочину геноциду, та невизнання взагалі існування українського народу. Зокрема, це стосується примусового переміщення українських дітей з однієї групи національної до іншої.

Новини

Протести польских фермерів можуть поширитися на західні кордони Польщі: деталі

Польські фермери-саботажники, які блокують український кордон, схоже, зовсім втратили береги. Вони планують блокувати дороги...

Понад 500 окупантів та вісім артсистем: втрати рф на Таврійському напрямку

По всій операційній зоні ОСУВ “Таврія” противник за 22 лютого вчинив 61 штурмову дію,...

Чому путін продовжує “зачищати” інформпростір росії: відповідь розвідки Британії

Президент росії володимир путін намагається обмежити інформацію для громадян рф для того, щоб знизити...

Угода про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Данією – повний текст

Україна та Данія 23 лютого підписали угоду про співробітництво, розраховану на 10 років. Повний...

Більше новин