На головнуНовиниПолітикаУчасники саміту миру у Швейцарії підготували підсумкове комюніке: головні тези

Учасники саміту миру у Швейцарії підготували підсумкове комюніке: головні тези

Крим окупований росією

У Швейцарії учасники Глобального саміту миру підготували спільне комюніке, в якому засуджують тривалу агресію російської федерації і наголошують на необхідності дотримання міжнародного права.

Повний текст проєкту опублікувало 16 червня агентство Reuters.

У документі йдеться про те, що саміт був побудований на основі попередніх дискусій, які проводилися на основі Формули миру України та інших мирних пропозицій, що відповідають міжнародному праву, включно зі Статутом ООН.

“Триваюча війна російської федерації проти України продовжує завдавати масштабних людських страждань і руйнувань, створювати ризики та кризи з глобальними наслідками для всього світу”, — підкреслили учасники саміту.

Основні положення комюніке

  1. Учасники підтвердили важливість дотримання міжнародного права та резолюцій ООН, що закликають до припинення агресії та поваги суверенітету і територіальної цілісності України.
  2. Особливу увагу приділено безпеці використання ядерної енергії. Запорізька АЕС, яку зараз контролює Росія, має працювати “під повним суверенним контролем України” та МАГАТЕ. Крім того, неприпустимими є будь-які погрози або застосування ядерної зброї в контексті триваючої війни проти України.
  3. Важливим аспектом обговорень стала продовольча безпека. Учасники зазначили, що вільне і безпечне торговельне судноплавство і доступ до морських портів у Чорному та Азовському морях критично важливі для глобальної продовольчої безпеки. Таким чином, напади на торгові кораблі в портах і на всьому шляху проходження, а також проти цивільних портів і цивільної портової інфраструктури неприпустимі.
  4. Учасники саміту закликали до негайного звільнення всіх військовополонених і повернення незаконно депортованих українських дітей і цивільних осіб.

У документі також сказано, що досягнення миру вимагає участі та діалогу між усіма сторонами, проте в такому контексті росію згадано не було.

“Статут Організації Об’єднаних Націй, включно з принципами поваги до територіальної цілісності та суверенітету всіх держав, може й слугуватиме основою для досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні”, — ідеться на закінчення.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав про головні заяви учасників Швейцарського саміту миру. Також ми писали, що Зеленський заявив про шанс повернутися до мови дипломатії.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин