OSINT-аналітики зафіксували від березня 2024 року 40 атак на російські авіабази. За їх підрахунком найбільше ударів було здійснено в липні. Понад 30% атак провели сили Головного управління розвідки Міноборони України, понад 15% – СБУ.
Про це йдеться в Telegram-каналі OSINT-агенції Molfar.
“З березня по серпень 2024 року аналітики OSINT-агенції Molfar підтвердили 35 українських атак на російські авіабази та ще 5 – на аеродроми Криму. Найбільше уражень – на рахунку ГУР, СБУ та Сил оборони”, – зазначають OSINT-аналітики.
Відповідно до оприлюдненої інфографіки, за березень цього року було зафіксовано сім атак на російські і кримські авіабази, за квітень – дев’ять, за травень – дві, за червень – три, за липень – 11, за серпень – вісім.
Російські авіабази атакували сили:
- Головного управління розвідки Міноборони України – понад 30% атак,
- СБУ – понад 15%,
- Сил оборони України – понад 10%,
- ССО – майже 9%,
- Повітряних сил – майже 7%,
- ВМСУ – 1,7%,
- Легіону “Свобода Росії” – 1,7%,
- Сил безпілотних систем – 1,7%
Аналітики зазначають, що “авторів” майже 21% атак не встановлено.
Аналітики також оприлюднили мапу ударів по ворожих авіабазах на території росії та окупованого Криму з 21 лютого по 20 серпня 2024 року.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що 14 серпня пролунали вибухи в Нижньогородській області росії, де розташований військовий аеродром “Саваслейка”, звідки злітають винищувачі МіГ-31К, які можуть нести ракети “Кинджал”.
Як вже писав “Флот 2017”, на військовому аеродромі у Волгоградській області, який зазнав атаки безпілотників у ніч на 22 серпня, детонували склади з боєприпасами.
Також ми писали, що росіяни активно передислоковують бомбардувальники Ту-95МС з аеродрому “Оленья” у Мурманській області рф на аеродром “Енгельс-2” біля однойменного міста в Саратовській області. Причина в тому, що “Оленью” активно атакують українські ударні безпілотники.