На головнуНовиниПодіїУкраїна на фронті частіше виводить роботів на поле бою - WSJ

Україна на фронті частіше виводить роботів на поле бою – WSJ

Крим окупований росією

Після вторгнення Росії два роки тому Україна зробила революцію у війні, використовуючи безпілотники в повітрі та на морі. Тепер вона хоче зробити те саме з безпілотними наземними транспортними засобами. Водночас, як пише The Wall Street Journal, ця ініціатива стикається з проблемами.

“Наземні дрони зазвичай стикаються з більшими перешкодами, ніж безпілотники в повітрі та воді, не в останню чергу це пов’язано з необхідністю орієнтуватися навколо будівель і по нерівній місцевості. І хоча великі виробники зброї десятиліттями випробовували наземні безпілотники, США та їхні союзники масово їх не розгортали”, – пише видання.

Як зазначає Brave1, українське урядове агентство, яке вивчає пропозиції щодо нової зброї, із понад 1300 пропозицій, надісланих з початку війни, понад 140 стосуються UGV. Brave1 каже, що більше 50 безпілотників було випробувано в умовах, схожих на бойові, і що агентство наразі видало 56 грантів на 41 проект.

Наземні колісні дрони не є чимось новим, зазначає WSJ. Французька армія створила вибухонебезпечні наземні безпілотники ще в 1915 році, а британці та німці розробили їх під час Другої світової війни. Перші спроби були визнані неефективними з огляду на вартість. Відтоді такі роботи зазвичай використовувалися для знешкодження бомб, не набуваючи більшого поширення.

“Земля є більш складним місцем для безпілотників, ніж море та повітря, де у вас значно більше вільного простору”, — сказав Тревор Тейлор, директор мозкового центру Royal United Services Institute. Водночас удосконалення технологій, які забезпечують автономність, зв’язок і датчики для роботів, тепер роблять транспортні засоби більш життєздатними.

Крім того, зазначають українські розробники, вони прагнуть до максимального спрощення конструкції. “Ми беремо будь-які матеріали, навіть мотлох, які є в нашому розпорядженні. Ми не можемо сидіти, чекаючи дорогого обладнання”, – зазначає один із розробників.

Так, один із розроблених українськими військовими безпілотників, призначений для транспортування боєприпасів, скидання мін і вибухів на російських позиціях, коштує лише 35 тисяч гривень, що еквівалентно близько 900 доларів. Двигуни в ньому від транспортера, схожого на Segway, а контролери від транспортних засобів з дистанційним керуванням. 

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Україна готує окупантам нові морські сюрпризи. Також ми писали, що ЗСУ отримали новий ударний безпілотник української розробки.

Новини

Іран міг передати Росії новітні авіабомби для атак проти України: деталі

Іранський режим, схоже, передав своїм російським терористичним союзникам новітні авіабомби для ударів по Україні. Про...

Карма добряче вдарила: Росія оголосить стан надзвичайної ситуації через втрату 20 млн тонн зерна

Російські терористи планують запровадити режим надзвичайної ситуації (НС) федерального значення на території низки регіонів...

Білорусь та Росія почали спільні військові навчання повітряних сил та ППО: деталі

Російські терористи та їхні поплічники з Білорусі 27 травня почали спільні навчання власних військово-повітряних...

Жертв могло бути ще більше: біля харківського “Епіцентру” знайшли російський КАБ

В Харкові неподалік від атакованого 25 травня російськими терористами будівельного гіпермаркету "Епіцентр" знайшли ще...

Більше новин

Білорусь та Росія почали спільні військові навчання повітряних сил та ППО: деталі

Російські терористи та їхні поплічники з Білорусі 27 травня почали спільні навчання власних військово-повітряних...

Жертв могло бути ще більше: біля харківського “Епіцентру” знайшли російський КАБ

В Харкові неподалік від атакованого 25 травня російськими терористами будівельного гіпермаркету "Епіцентр" знайшли ще...

Росіяни знову вдарили по Харкову: є жертви та постраждалі

Російські терористи 27 травня вчергове атакували Харків керованими авіабомбами. Зафіксовано влучання у підприємство та...
Exit mobile version