На головнуНовиниЕкономікаУкраїна отримала від МВФ черговий транш кредиту на $2,2 мільярда

Україна отримала від МВФ черговий транш кредиту на $2,2 мільярда

Крим окупований росією

До держбюджету України надійшов черговий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду на 2,2 млрд дол.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.

“Україна отримала 2,2 млрд доларів від МВФ. Це частина коштів, передбачених програмою EFF обсягом 16 млрд доларів. Для їх отримання Україна виконала важливу домашню роботу та успішно пройшла четвертий перегляд програми — вперше у наших двосторонніх відносинах з МВФ”, – поінформував він.

Шмигаль зауважив, що перерахована сума допоможе уряду у фінансуванні критичних видатків бюджету, соціальних допомог, зарплат медиків та учителів.

Прем’єр-міністр також висловив вдячність голові МВФ Крісталіні Георгієвій та її команді за вагому та непохитну підтримку України.

Як уточнили у пресслужбі Міністерства фінансів, “до держбюджету України надійшов п’ятий транш обсягом близько 2,2 млрд дол. США (1,7 млрд СПЗ) від Міжнародного валютного фонду в межах чотирирічної програми Механізму розширеного фінансування Extended Fund Facility, EFF”.

У міністерстві нагадали, що 28 червня Виконавча рада Фонду схвалила четвертий перегляд програми EFF.

“За 14 місяців функціонування програми EFF Україна успішно пройшла вже чотири перегляди, що дозволило залучити близько 7,6 млрд дол. США з передбачених програмою 15,6 млрд дол. США. Ми продовжуємо активно працювати над провадженням спільно визначених реформ за Програмою, що сприяє забезпеченню макрофінансової стабільності та створює умови для подальшого відновлення і розвитку економіки України на шляху до вступу в ЄС”, – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Як додали у Мінфіні, наступні заходи, яких Україна повинна буде вжити до п’ятого перегляду, визначено у спільному Меморандумі України та МВФ про економічну та фінансову політику. Зокрема, це продовження структурних реформ, що охоплюють державні фінанси, фінансовий сектор, монетарну та валютно-курсову політику, урядування, боротьбу з корупцією та енергетичний сектор.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що у лютому 2024 року у Варшаві завершилися переговори місії Міжнародного валютного з представниками України. За їх підсумками було досягнуто рішення щодо третього перегляду програми розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF), на суму близько 900 млн доларів.

У березні рада директорів МВФ завершила третій перегляд угоди в рамках Програми розширеного фінансування (EFF) для України та схвалила виділення траншу на суму близько 880 мільйонів доларів. А в кінці березня Україна отримала від Міжнародного валютного фонду третій транш в межах програми розширеного фінансування EFF. Фінансова допомога в розмірі 880 млн доларів допоможе покрити бюджетні видатки.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин