На головнуНовиниУкраїна провела тренінг для партнерів з НАТО: навчала боротися з безпілотниками

Україна провела тренінг для партнерів з НАТО: навчала боротися з безпілотниками

Крим окупований росією

Україна у вересні під час навчань НАТО у сфері антидронової боротьби вдало продемонструвала українську бойову систему DELTA, яка посіла достойне місце серед понад 60 різноманітних антидронових систем та технологій.

Про це повідомляє Міністерство оборони.

“На антидронових навчаннях ми не просто тестуємо технології, а й демонструємо бойовий досвід DELTA, здобутий ціною величезних зусиль… Участь у подібних заходах дозволяє нам вдосконалювати тактику і підготовку, а також ділитися знаннями з партнерами. Успішне застосування DELTA на цих навчаннях ще раз доводить, що Україна має значний потенціал у сфері розробки військових технологій”, – сказала заступник міністра оборони Катерина Черногоренко.

Зазначається, що протягом навчань демонструвалася інтеграція з системою німецького безпілотника – розвідувальний дрон VECTOR виробництва німецької компанії Quantum-Systems щодня здійснював по шість польотів.

“Українська бойова система DELTA виступила однією з ключових платформ планування навчань та відображення поточної локації «ворожих» та «своїх» дронів. Фахівці Центру інновацій Міноборони продемонстрували ідентифікацію дружніх БпЛА за допомогою протоколу UA DRONE ID. Цей спільний проєкт Міністерства оборони, компанії Cossack Labs, ГО «Аеророзвідка» та Міністерства цифрової трансформації забезпечує захищений обмін даними між безпілотниками та бойовими системами, зокрема DELTA”, – сказано у повідомленні.

Окрім того, українські військові вдало інтегрували DELTA з системами партнерів, транслювали у реальному часі рух дронів та демонстрували планування місій пілотів БПЛА під час відпрацювання сценаріїв антидронової боротьби.

“НАТО врахувало пропозиції Центру інновацій Міноборони, включивши до програми навчань використання FPV-дронів, сценарії з дружніми безпілотниками та масованими атаками дронів. Учасники відзначили можливості системи DELTA у протидії дронам та наголосили на важливості військового досвіду України для зміцнення колективної безпеки партнерів. Представники НАТО планують надалі співпрацювати з командою Центру інновацій Міністерства оборони та запрошують їх приєднатися до своїх заходів у майбутньому”, – зазначили в Міноборони.

Як вже писав “Флот 2017”, Президент України Володимир Зеленський 20 вересня підписав закон № 11417 про збільшення видатків бюджету-2024 на оборону на 495,3 млрд гривень. А уряд вчасно затвердив проєкт державного бюджету на 2025 рік. Пріоритетними напрямами витрат визначені оборона та безпека держави.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду заявив про початок експериментального проєкту із сертифікації шкіл операторів БПЛА. Цей крок зробить простішим отримання навченим операторам військово-облікової спеціальності. Фахівці потрібні, оскільки до кінця 2024 року Україна виготовить 1,5 мільйона дронів.

Новини

Навіть дрони-приманки Росія робить з іноземних компонентів – українська розвідка

Декілька російських фальш-цілей або дронів-приманок впали у Молдові. При їх обстеженні було виявлено компоненти...

Окупанти готують найманців з Африки та Куби на полігоні у Севастополі – партизани

Росіяни проводять навчання для найманців з Африки та Куби на полігоні у Криму. При...

Британія та Франція хочуть завадити Трампу скоротити допомогу Україні

Новообраний президент США Дональд Трамп неодноразово натякав на те, що планує скоротити допомогу Україні....

Стежив за Силами оборони на північному кордоні: затримано агента ФСБ РФ

Співробітники української спецслужби затримали у Сумській області агента ФСБ рф, який збирав для...

Більше новин