На головнуНовиниПодіїВ Польщі фермери готуються до страйку й блокади кордону з Україною -...

В Польщі фермери готуються до страйку й блокади кордону з Україною – що відомо

Крим окупований росією

Польські фермери можуть знову заблокувати пункт пропуску “Дорогуйськ – Ягодин” на кордоні з Україною. Протестувальники планують розпочати акцію 9 лютого.

Про це повідомляє пресслужба Державної митної служби України у Telegram.

“Наразі польські митники поінформували про те, що блокування пункту пропуску “Дорогуськ – Ягодин” має розпочатися об 11:00 год. за київським часом 9 лютого із використанням сільськогосподарської техніки. Акція протесту погоджена місцевою владою до 9 березня 2024 року”, – йдеться у повідомлені.

Відомо, що протестувальники мають намір здійснювати пропуск всіх автобусів та по 1 вантажному транспортному засобу в обох напрямках протягом години.

Польська сторона наголошує, що безперешкодний пропуск на вʼїзд в Україну будуть мати вантажі гуманітарної допомоги та цистерни з паливом.

“Щодо інших пунктів пропуску на кордоні з Польщею, інформація зʼясовується, для цього заплановані зустрічі з представниками польської митної адміністрації”, – пояснили в Державній митній службі.

Нагадаємо, на початку лютого польські фермери оголосили про намір розпочати загальнонаціональний страйк із блокадою доріг та прикордонних пунктів пропуску. Страйк розпочнеться 9 лютого. В заяві профспілці фермерів “Солідарність” було вказано, що позиція Брюсселя “неприйнятна для всієї нашої аграрної спільноти”, а “пасивність польської влади та декларації про співпрацю з Європейською комісією та заяви про дотримання всіх рішень Європейської комісії щодо імпорту сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з України” нібито не залишають їм іншого вибору, “окрім як оголосити загальний страйк”

Як розвивалася ситуація з блокадою українського кордону

6 листопада 2023 року польські перевізники почали акції протесту поблизу трьох автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”.

Причому, польські перевізники, які беруть участь у блокуванні пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, взаємодіють з особами зі зв’язками з росією. Вимоги нібито “справедливої конкуренції” висуваються під впливом російських спецслужб. Також у листопаді група вороже налаштованих до України польських фермерів планувала приєднатися до блокування кордону з Україною, яке влаштували польські перевізники.

А 23 грудня віцеміністр Міністерства аграрної політики Міхал Колодзейчак заявив, що на пункті пропуску “Шегині-Медики” призупинено блокаду. Уряд Польщі провів перемовини с фермерами-протестувальниками.

У четвер, 4 січня 2024 року, польські фермери відновили акцію протесту й заблокували рух вантажівок на пункті пропуску “Медика-Шегині” з 9:00.

7 січня Міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Сєкерський та підкарпатський воєвода Тереза Кубас-Гул підписали угоду із фермерами, які блокували КПП “Шегині – Медика” на українсько-польському кордоні. Угода дозволила нарешті розблокувати кордон.

Проте вже 12 січня стало відомо, що польські перевізники можуть знову заблокувати кордон.

Польські перевізники досягли угоди про “певні умови” зі своїм урядом й призупинять свій протест 17 січня о 13:00 за київським часом. Відомо, що блокувальники відновили рух на пунктах пропуску “Краківець” та “Рава-Руська”.

Як вже писав “Флот 2017”, у Польщі 24 січня відбувся загальнонаціональний протест фермерів проти імпорту агропродовольчої продукції з України та інших країн поза ЄС, які, як вони стверджують, не дотримуються стандартів Євросоюзу.

Новини

Дефіцит ліків: Росія не забезпечує ТОТ медикаментами

Росія або не в змозі, або її політика не спрямована на забезпечення гідних умов...

Тоталітарна система вбила мільйони: в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні, 19 травня, у третю неділю місяця в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних...

“Затишшя” на Харківщині закінчилося: окупанти пішли на штурми

Якщо зранку 19 травня на Харківському напрямку спостерігалося "затишшя", то до обіду російські війська...

Допомога Україні: Німеччина може виділити додаткові 3,8 млрд євро для Києва

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що відомство повідомило федеральному уряду про додаткову потребу...

Більше новин

Дефіцит ліків: Росія не забезпечує ТОТ медикаментами

Росія або не в змозі, або її політика не спрямована на забезпечення гідних умов...

“Затишшя” на Харківщині закінчилося: окупанти пішли на штурми

Якщо зранку 19 травня на Харківському напрямку спостерігалося "затишшя", то до обіду російські війська...

Аеродром, НПЗ та нафтобаза: українські сили атакували російські об’єкти

Служба безпеки України, ЗСУ та Головне управління розвідки Міноборони України здійснили успішні удари по...
Exit mobile version