На головнуНовиниВ Раді з'явився законопроєкт з обмеженнями щодо Telegram: що пропонують депутати

В Раді з’явився законопроєкт з обмеженнями щодо Telegram: що пропонують депутати

Крим окупований росією

До Верховної Ради України надійшов законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація. Мова йде в першу чергу про популярний месенджер Telegram.

Документ опубліковано на сайті парламенту України.

Ініціатори законопроєкту вказують, що месенджер має аудиторію у 72% населення України, але при цьому його діяльність з розповсюдження масової інформації жодним чином не регулюється.

“Очевидно, що платформа, яка використовується 72% українців для отримання інформації, повинна мати регулювання не менше ніж інші джерела масової інформації зі значно меншим охопленням. Додатковим аргументом для запровадження регулювання є те, що, наприклад, платформа Telegram може бути пов’язана з державою-агресором”, – сказано у пояснювальній записці.

В документі буде передбачена низка змін до діючого законодавства:

  • встановлюються вимоги до провайдерів платформ спільного доступу до інформації відповідно до ст. 23 закону про медіа. Однак їх не будуть зобов’язувати проходити реєстрацію, замість цього такі провайдери повинні забезпечити присутність в Україні свого представника (представництво, юридична або фізична особа з довіреністю) для комунікації. Ця вимога не поширюється на платформи, які зареєстровані або мають представництво в ЄС;
  • на провайдерів платформ, через які поширюється масова інформація, покладаються зобов’язання, на вимогу Національної ради, розкривати структуру власності та джерела фінансування;
  • законопроєкт також пропонує встановити законодавчу презумпцію, що неможливість здійснити перевірку через відсутність комунікації є підставою для визнання структури власності такого провайдера непрозорою;
  • органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, а також надавачі фінансових послуг, не мають права використовувати платформи спільного доступу до інформації з непрозорою структурою власності;
  • законопроєкт пропонує Кабміну врегулювати порядок використання посадовцями та військовослужбовцями сервісів провайдерів платформ спільного доступу до інформації з непрозорою структурою власності, оскільки використання медіа військовими формуваннями, які входять до сектору безпеки та оборони, можуть мати особливості пов’язані зі специфікою діяльності та особливими вимогами безпеки інформації.

Раніше “Флот 2017” повідомляв, що у Верховній Раді України обговорюють варіанти контролю месенджера Telegram. А українська розвідка вважає, що платформа загрожує безпеці України.

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони опублікував перелік Telegram-каналів, які поширюють російську дезінформацію в Україні.

Новини

Мінус 1400 окупантів та корабель: нові втрати Росії

Протягом 19 травня російські окупаційні війська втратили у війні проти України 1400 військових. Таким...

Допомога Україні: яке озброєння Велика Британія передала для ЗСУ в травні

Міністр оборони Британії Грант Шаппс заявив, що Лондон протягом травня вже передала Україні в...

Де ЗСУ мали успіх, а де вели жорстокі бої: ситуація на фронті

В Генштабі ЗСУ зазначають, що ситуація на фронті в Україні залишається напруженою, але контрольованою....

“Шахедами” по Україні: Сили ППО успішно відбили нічну атаку РФ

Уночі, 20 травня, російські окупаційні війська в черговий раз завдали удару по Україні безпілотниками...

Більше новин

Допомога Україні: яке озброєння Велика Британія передала для ЗСУ в травні

Міністр оборони Британії Грант Шаппс заявив, що Лондон протягом травня вже передала Україні в...

Удари по РФ: у парламенті Франції закликають зняти обмеження з України

У Франції голова комітету у закордонних справах Національної асамблеї Жан-Луї Бурланж закликав владу змінити...

Допомога Україні: Німеччина може виділити додаткові 3,8 млрд євро для Києва

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що відомство повідомило федеральному уряду про додаткову потребу...
Exit mobile version