На головнуНовиниПодіїВербування мігрантів: росія обманом заманює іноземців на війну — британська розвідка

Вербування мігрантів: росія обманом заманює іноземців на війну — британська розвідка

Крим окупований росією

Росія продовжує активно вербувати іноземців для війни проти України. Триває реклама щодо вступу до лав російської армії для участі у бойових діях. Росіяни обіцяють іноземцям відправляти їх у “спеціальні” підрозділи, а на практиці завербовані опиняються на передовій у звичайних підрозділах.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони Великобританії у Twitter.

В британському оборонному відомстві зазначають, що москва пропонує іноземцям вступити в “спеціальний” підрозділ російської армії. Пропонується щомісячна зарплата у 2200 доларів, видача 2000 доларів, російський паспорт, безплатне медичне обслуговування та навчання.

За даними британської розвідки, раніше, у середині 2023 року, були поширені онлайн-оголошення про прийняття на роботу, які були спеціально призначені для громадян Вірменії та Казахстану, із щомісячними пропозиціями заробітної плати у розмірі 1973 доларів.

Також відомо, що протягом 2023 року росія зверталася до мігрантів із Центральної Азії всередині росії. А нещодавно з’явилися повідомлення, що мігрантів з Індії та Непалу завербували та відправили воювати в Україну.

“Цілком ймовірно, що багато хто з завербованих є не професійними солдатами, а робітниками-мігрантами, їх змушували воювати під хибним приводом або пропонуючи фінансові стимули”, – зауважили в Міноборони Британії.

Ймовірно, що чисельність іноземних громадян у збройних силах рф буде невеликою й вони будуть інтегровані до штатних, а не до “спеціальних” підрозділів.

“Росія, ймовірно, бажає уникнути подальших непопулярних заходів внутрішньої мобілізації, і, враховуючи значні втрати (нині вони оцінюються в 913 осіб на день), росії необхідно продовжувати вивчати всі можливості вербування, аби підтримувати високі темпи припливу людей”, – зазначають в Міноборони Британії.

Як вже писав “Флот 2017”, після теракту в “Крокус Сіті Холл” в москві проходять масові облави, перевірки мігрантів. У рф загалом посилилася антимігрантська риторика. Збільшилася кількість справ про порушення правил в’їзду до росії іноземцями. Здебільшого у них йдеться про випровадження за межі країни мігрантів з Азії, зокрема таджиків. А чоловіки бояться не депортації, а що їх залучать до війни в Україні.

Також повідомлялося, що російська влада розпочала нову хвилю мобілізації етнічних меншин на війну проти України. Під “маховик” потрапили вихідці з Середньої Азії.

Новини

Країни Балтії та Польща введуть свої війська в Україну у разі серйозних успіхів РФ

Країни Балтії та Польща введуть свої війська в Україну у разі серйозних успіхів російських...

РФ виробляє артснаряди втричі швидше, ніж союзники України – Sky News

Росія виробляє артилерійські снаряди приблизно втричі швидше, ніж західні союзники України, і коштують вони вчетверо дешевше. Про...

ЗСУ адаптували свої літаки під американські авіабомби GBU-39

Українські Повітряні Сили адаптували радянські бойові літаки під застосування американських авіабомби GBU-39. Про це повідомляє...

У Харкові через 16 годин після атаки загасили пожежу в “Епіцентрі”: триває ідентифікація тіл

У Харкові загасили пожежу у гіпермаркеті "Епіцентр", який обстріляли російські окупанти 25 травня. Пожежу...

Більше новин