На головнуНовиниЗа кордономВійськові витрати: більшість країн НАТО виділили на оборону понад 2% ВВП

Військові витрати: більшість країн НАТО виділили на оборону понад 2% ВВП

Крим окупований росією

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що рекордне число країн-членів НАТО виконують свої зобов’язання щодо військових витрат у 2% від ВВП.

Про це заявив Єнс Столтенберг сказав на зустрічі з президентом США Джо Байденом, пише The New York TImes.

За словами генсека, наразі Альянс готовий взяти на себе більш значну роль у забезпеченні безпеки України.

“Я очікую, що коли ми зустрінемося наступного місяця, ми домовимося про роль НАТО в наданні допомоги в забезпеченні безпеки та навчанні. Це зменшить навантаження на Сполучені Штати та посилить нашу підтримку України”, – вказав Столтенберг.

Це можливо частково тому, що кількість союзників, які виконують свої неофіційні зобов’язання витрачати на збройні сили не менше 2% від ВВП, різко зросла.

За даними Єнса Столтенберга, коли союзники по НАТО взяли на себе це зобов’язання у 2014 році, тільки три члени, зокрема США, досягли цього показника. А цього року це зроблять понад 20 із 32 членів альянсу.

Крім того, протягом 2024 року союзники збільшили військові витрати на 18%. Це, як він зауважив, найбільший стрибок за останні десятиліття.

А пропозиція збільшити показник видатків на оборону НАТО до 2,5% ВВП у 2024 році наразі є однією з ключових тем у дискусіях Альянсу.

Раніше “Флот 2017” писав, що Єнс Столтенберг, глава Північноатлантичного альянсу, заявив про переговори в колі країн-членів НАТО щодо розміщення більшої кількості ядерної зброї перед обличчям зростаючої загрози з боку росії та Китаю.

Також повідомлялося, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зіткнувся зі спротивом з боку членів Альянсу у питанні створення п’ятирічного фонду військової допомоги Україні на суму 100 млрд євро. Проте, в нього є нова пропозиція, але на скромнішу суму. НАТО визначить розмір пожертвувань кожної країни на основі відсотка їхнього валового внутрішнього продукту.

Новини

Переслідували журналістку: зрадники з окупованого Криму отримали значні вироки

До 13 років позбавлення волі отримали двоє співробітників окупаційного "УФСБ росії по "республіці Крим"...

ДП “Документ” відновив прийом документів для чоловіків за кордоном: що відомо

З 24 липня відокремлені закордонні філії ДП «Документ» відновили прийом заяв-анкет на оформлення паспортних...

Руйнування Херсонеса: Україна звернулася до ООН

Україна звернулася до ООН через руйнування російськими терористами Херсонеса Таврійського в тимчасово окупованому росіянами...

Зеленський: Китай підтвердив, що не буде постачати зброю до Росії

Китай не стане постачати російським терористам озброєння для війни проти України. Китайський уряд надав...

Більше новин