На головнуНовиниСуспільствоВійськовий е-квиток: QR-код з додатка "Резерв+" можна використовувати при перетині кордону

Військовий е-квиток: QR-код з додатка “Резерв+” можна використовувати при перетині кордону

Крим окупований росією

Речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко заявив, що QR-код, який громадяни України отримують при оновленні військово-облікових даних у додатку “Резерв+”, вже можна використовувати при перетині кордону.

Про це Андрій Демченко сказав в ефірі телемарафону.

Він підкреслив, що Кабмін врегулював законодавство і тепер QR-код у мобільному додатку “Резерв+” є чинним військово-обліковим документом для пред’явлення на кордоні.

“Зокрема, це стосується і наявності у військово-облікових документах у паперовій чи електронній формі інформації із зазначенням підстав про звільнення від мобілізації або виключення з військового обліку за станом здоров’я. Нагадаємо, з 18 травня це є додатковою умовою перетину кордону окремих категорій громадян”, – звернув увагу Демченко.

За словами речника, прикордонники для запобігання використанню підроблених документів здійснюють перевірку інформації з військово-облікових документів через систему “Оберіг”.

У випадку невідповідності даних представники, як зазначив Демченко, співробітники ДПСУ мають право відмовити громадянинові у перетині кордону на виїзд з України.

Нагадаємо, в Україні 18 травня запущено мобільний застосунок “Резерв+”. Він розроблений для військовозобов’язаних, призовників та резервістів, які хочуть оновити облікові дані в онлайн режимі. Qr-код у мобільному застосунку “Резерв+” з’явиться 18 червня. З того часу дані з електронного реєстру зрівняються з паперовими військово-обліковими документами.

Як вже писав “Флот 2017”, 18 червня, у застосунку “Резерв+” з’явився QR-код. Таким чином, електронний військово-обліковий документ отримав юридичну силу, як і паперовий. Проте, не всі користувачі “Резерву+” можуть отримати електронний військовий квиток з QR-кодом, оскільки через високий наплив охочих можуть виникати проблеми з оновленням та завантаженням додатка.

Станом на 17 червня 2024 року військово-облікові дані оновили майже два мільйони військовозобов’язаних українців. Більшість з них – півтора мільйона – зробила це через додаток “Резерв+”. Понад 500 тисяч українців вже згенерували е-квиток з кодом.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин

Низку обленерго чекають поглиблені перевірки: що стало причиною

Держенергонагляд анонсував поглиблену перевірку низки обленерго через підозру у недотриманні графіків погодинних відключень світла...