На головнуНовиниПолітикаВступ України до ЄС: керівництво Європарламенту підтримало початок переговорів

Вступ України до ЄС: керівництво Європарламенту підтримало початок переговорів

Крим окупований росією

Конференція президентів Європейського парламенту публічно виступила за те, щоб Європейська рада підтвердила початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

Про це повідомила президентка Європарламенту Роберта Метсола на конференції щодо євроінтеграції України, повідомляє кореспондент “Європейської правди“.

Метсола повідомила, що рішення про підтримку переговорів з Україною оголосила “Конференція президентів” – орган, що об’єднує керівництво Європарламенту та усіх політичних груп. 

У вівторок Конференція президентів провела зустріч зі спікером Верховної Ради України Русланом Стефанчуком.

“Україна докладає виняткових зусиль (для проведення реформ – “Флот-2017”). І конференція президентів Європарламенту підтвердила сьогодні, що Україна продемонструвала тверду основу для того, щоб відкрити переговори про вступ”, повідомила Метсола.

Президентка Європарламенту наголосила, що процес вступу країни до Євросоюзу – це не лише перенесення європейських законів і правил у національне законодавство, а цей процес потребує перетворень у суспільстві країни. 

Конференція президентів у своєму комюніке зазначила, що вірить у те, що Україна продовжить амбітно втілювати усі необхідні реформи для завершення виконання рекомендацій Єврокомісії, щоб якнайшвидше відкрити переговори про вступ.

Лідери політичних груп зазначили, що вбачають у майбутньому вступі України до ЄС “геостратегічну інвестицію в об’єднану і сильну Європу”. 

“Україна є і залишатиметься пріоритетом для Європарламенту. Україна може розраховувати на безперервні зусилля і нашу готовність підтримувати легітимні амбіції та прагнення українського народу. 

Лідери політичних груп планують посилити співпрацю з Верховною Радою у 2024 році, у тому числі шляхом зустрічей між комітетами та ознайомчих візитів”, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що уряд України виконав усі вимоги Європейської Комісії для початку переговорів щодо членства нашої країни до ЄС. Крім того, у Європарламенті сподіваються, що переговори розпочнуться цього року.

Єврокомісія вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.

Водночас Будапешт погрожує блокувати переговори щодо вступу Україні до Європейського Союзу, поки України не виконає вимогу угорського режиму щодо «мови освіти».

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин