На головнуНовиниВступ України до НАТО: на "Рамштайні" будуть обговорювати конкретні кроки

Вступ України до НАТО: на “Рамштайні” будуть обговорювати конкретні кроки

Крим окупований росією

Країни НАТО на наступному засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”) будуть обговорювати нові ініціативи щодо підтримки України у війні. Зокрема будуть розглядатися конкретні кроки щодо вступу України в НАТО.

Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на власне анонімне джерело.

Зазначається, що хоча безумовно ці обговорення не здатні задовольнити термінові запити України, країни НАТО сподіваються “продати” це, як черговий “важливий сигнал” щодо підтримки України.

За словами неназваного західного дипломата, країни НАТО обговорюють можливість надання Україні більш конкретних кроків на шляху до майбутнього членства в альянсі. Хоча ці заходи можуть не повністю задовольнити термінові запити Києва, вони стануть важливим сигналом підтримки для України.

Видання також зазначає, що на тлі майбутніх президентських виборів в США та занепокоєння щодо втрати підтримки, а також на тлі втоми від війни дедалі більше українців нібито готові обміняти території на адекватні гарантії безпеки – наприклад, на вступ в НАТО. Але українська влада проти.

“Не буде ситуації, коли абсолютна більшість визнає окупацію своєї території. Але українці готові до формату, який би відклав повне повернення певних територій на майбутнє, тільки за умови наявності якогось фактора безпеки”, – сказав виданню Антон Грушецький, директор Київського міжнародного інституту соціології.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що колишній прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час церемонії вступу на посаду генерального секретаря НАТО 1 жовтня заявив, що Україна має стати повноцінним членом альянсу.

Україна зараз максимально близька до повноцінного членства в НАТО і цей шлях є незворотнім. Про це домовилися члени НАТО на саміті у липні 2024 року, також є комплексний пакет реформ, який допомагає Україні наближатися до членства.

Новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте одним з пріоритетів роботи назвав підтримку України й пообіцяв наблизити вступ країни до Альянсу. Перший закордонний візит в Київ став символічним сигналом для українців та членів блоку. Проте Україні все одо треба подолати декілька перешкод на шляху до НАТО.

Новини

Обстріли РФ об’єктів енергетики: Україна скликає позачергове засідання МАГАТЕ

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Україна скликає позачергове засідання МАГАТЕ. На...

Взагалі береги втратили: Угорщина вимагає від США зняти санкції з російського “Газпромбанку”

Угорщина вимагає від США терміново звільнити від санкцій російський "Газпромбанк", оскільки ці санкції нібито...

Посилення захисту Балтійського та Середземного морей: НАТО планує створить флот дронів

Командувач концепціями та трансформацією НАТО П'єр Вандьє заявив про початок планування створення флоту безпілотних...

Військові КНДР на Курщині недоїдають через брак забезпечення – ГУР

Солдати з Північної Кореї, яких перекинули до Курської області росії для війни проти України,...

Більше новин