За даними першого заступника міністра оборони генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, Україна у 2024 році перевиконала план з виробництва дронів. А за цей рік загалом до експлуатації було допущено понад 900 нових зразків озброєння та військової техніки.
Про це повідомляє РБК-Україна.
Він зазначив, що Україні вдалося перевиконати планові показники з виробництва дронів, про які наприкінці минулого року заявляв колишній міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин.
Тоді планувалося, що у 2024-му в Україні виготовлять:
- мільйон FPV-дронів,
- понад 10 тисяч ударних дронів з середньою дальністю польоту,
- понад тисячу безпілотників з дальністю від 1000 кілометрів.
“Цифри я називати не буду. Але всі ці показники по цьому напрямку, з цих номенклатур перевиконано. Це завдяки створенню сприятливих умов для розвитку в Україні оборонної індустрії за цим напрямком. Тобто Кабінетом міністрів були створені такі умови, які спонукали розширення виробництва, його масштабування і створення великої кількості приватних підприємств”, – зауважив Гаврилюк.
За його словами, виробництво зробило дуже вагомий крок у створенні безпілотних систем, зокрема безпілотної авіації, ближньої та дальньої дії.
“Також великий крок у цьому році зроблений в напрямку розвитку наземних роботизованих комплексів та надводних комплексів. Загалом за цей рік було кодифіковано та допущено до експлуатації у Силах оборони понад 900 нових зразків озброєння та військової техніки – це за дев’ять місяців 2024 року”, – сказав він.
Гаврилюк уточнив, що з лютого 2022 року допущено до постачання у військах понад 200 безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) різних типів та призначення, понад 40 наземних роботизованих комплексів (НРК) вітчизняного виробництва.
Причому, більшість з них — саме у 2024 році. Так, за дев’ять місяців поточного року було допущено до експлуатації 140 БпАК та 33 НРК.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до постачання дрон українського виробництва “Чаклун”.
Також повідомлялося, що вітчизняні виробники розробили баражуючий боєприпас типу “Крило”. Безпілотник отримав назву Stick M12. Партію “новинок” отримала 100 окрема механізована бригада Сухопутних військ.