На головнуАналітикаWashington Post: два роки війни показали, яка зброя є вирішальною у війні...

Washington Post: два роки війни показали, яка зброя є вирішальною у війні в Україні

Крим окупований росією

Війна в Україні йде вже два роки та зайшла у глухий кут, оскільки обидві сторони добре укріпилися. “Позиційний тупик” показує, що роль більш традиційних маневрених сил впала – їхнє місце зайняли безпілотники та цифрові системи управління.

Про це пише американське видання The Washington Post.

Так, газета наводить дві статті, які написали головком Збройних сил України Валерій Залужний та колишній очільник генерального штабу російської армії, генерал Юрій Балуєвський. Обидва генерали зробили низку майже однакових висновків:

  • “Тумана війни” більше не існує. Більше неможливо приховати накопичення військ, розгортання логістики, створення укріплень – супутники та безпілотники бачать усе.
  • Балуєвський зазначає, що артилерія країн НАТО, яку використовує Україна, значно перевершує російську артилерію.
  • Балуєвський також вказує, що українська ППО фактично перемогла російську авіацію: та навіть над власною територією тепер змушена літати дуже обережно.
  • Танки, бронемашини, скупчення піхоти – легка ціль. Через це росіяни змінили тактику: вони атакують малими групами та майже без підтримки бронетехніки.
  • Залужний підкреслює, що на фоні неспроможності союзників забезпечити Україну достатньою кількістю техніки та боєприпасів, те, що може реально зіграти вирішальну роль у війні – саме безпілотники.

“Найкращою зброєю сьогодні, на думку російських і українських генералів, можуть бути невеликі, дешеві системи, такі як “вид від першої особи”, або безпілотники FPV, які летять на цілі, як крихітні терористи-смертники, і їх майже неможливо зупинити. Жахливий факт полягає в тому, що ці безшумні вбивці можуть бути куплені та використані практично будь-яким учасником бойових дій в будь-якій точці земної кулі”, – пише видання.

Газета робить несподіваний висновок: США повинні зосередити підтримку України на високотехнологічному озброєнні, яке справді має значення. А також повинні самі приділити увагу розвитку БПЛА. Водночас більш традиційна та дискусійна зброя – танки та літаки – схоже, має значно менше значення, аніж БПЛА, системи ППО та РЕБ.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що наступного року Україна планує виготовити щонайменше мільйон дронів. Мова йде зараз тільки про FPV, без урахування усіх інших безпілотників. Про це сказав президент Володимир Зеленський на пресконференції 19 грудня.

У Мінстратегпромі зазначили, що україна наступного року може виробити не тільки мільйон FPV-дронів, але й десятки тисяч дронів середньої та великої дальності, які будуть летіти на сотні кілометрів.

Новини

Зеленський запропонував підвищити зарплату військовим: подробиці

Українським військовим можуть підвищити заробітну плату. Оклад військових піднімуть до 200 тисяч гривень –...

У президента анонсували масштабну конференцію військово-політичного керівництва: що відомо

Уряд України готує на другу річницю початку війни масштабну конференцію. Вона пройде 25 лютого,...

В ЄС попередньо погодили безмитну торгівлю з Україною ще на рік

Європейський Союз погодив режим безмитної торгівлі з Україною ще на один рік. Посли ЄС...

Конфіскація російських активів: міжнародні експерти вивчили законність такого кроку

Міжнародні експерти-юристи вивчили законність конфіскації заморожених активів російського терористичного режиму. У висновку, який опублікувала...

Більше новин