На головнуАналітикаWP: Китай та росія хочуть будувати підводний тунель у Крим. Наскільки це...

WP: Китай та росія хочуть будувати підводний тунель у Крим. Наскільки це реально?

Крим окупований росією

Російський та китайський бізнес провів секретні переговори щодо можливості будівництва підводного тунелю, який з’єднував би рф з окупованим українським Кримом. Росія хоче таким чином створити захищений від українських атак маршрут.

Про це пише The Washington Post із посиланням на повідомлення, перехоплені українськими службами безпеки.

Ці обговорення вказують на рішуче прагнення росії зберегти контроль над Кримом, який був незаконно анексований у 2014 році, і залежність Москви від підтримки Китаю на міжнародному рівні.

За словами експертів, будівництво підводного тунелю, яке може обійтися мільярдами доларів і займати роки, зустрінеться зі значними труднощами через зону військових дій. Однак росія має серйозні мотиви для реалізації цього проєкту, бо, не досягнувши вирішальної перемоги, вона стикається з ризиком, що Україна може намагатися знищити керченський міст.

Проєкт також створить політичні та фінансові ризики для Китаю, який ніколи офіційно не визнав анексію Криму росією і може потрапити під економічні санкції, які ввели Сполучені Штати та Європейський Союз проти Москви.

Попри це, електронні листи свідчать про готовність китайської будівельної компанії брати участь у проєкті. Вони також показують, що російсько-китайський консорціум був сформований в Криму за участю осіб, що згадуються у листах.

Документи також розкривають зусилля Китаю щодо збереження конфіденційності та можливості залучення банків для фінансування проєктів консорціуму. Проте будівництво тунелю буде складним завданням, оскільки воно здійснюватиметься в зоні військових дій, а роботи будуть потребувати значних ресурсів і захисту від можливих ударів українських ракет.

“Це буде дуже важко саботувати, якщо ви не атакуєте входи”, – сказав інженер, який працював над кількома найбільшими у світі тунельними проєктами. За його словами, будівництво тунелю через Керченську протоку, імовірно, коштуватиме не менше 5 мільярдів доларів і вимагатиме від російських військових захисту “не тільки протоки, але й необхідних виробничих об’єктів” на березі.

Як уже повідомляв «Флот 2017», так званий «кримський міст», який був кілька разів атакований Україною останнім часом, вже ніколи не зможе повноцінно функціонувати.

Також повідомлялося, що українська спецслужба розкрила деякі подробиці липневої атаки на так званий кримський міст і показала кадри роботи з мети експериментального морського безпілотника «Морський малюк» (Sea Baby).

Новини

Нейтралізують першим: у Литві назвали долю Калінінграду у разі війни росії проти НАТО

Північноатлантичний Альянс дуже швидко "нейтралізує" Калінінград – російський анклав, у тому випадку, якщо російський...

СБУ завершила розслідування у справі про знищення “Мрії”

Служба безпеки України завершила розслідування у справі щодо втрати літака Ан-225 "Мрія" на початку...

Зустріч Байдена з лідерами Конгресу: відомі перші подробиці

Президент США Джозеф Байден зустрівся з лідерами Конгресу та обговорив питання термінового надання Україні...

Туск все ж не виключає заборону українського імпорту: деталі

Польща може піти проти правил Європейського Союзу та в односторонньому порядку заборонити імпорт нових...

Більше новин