На головнуНовиниПодіїЗабороняють віру: росіяни нищать Українську греко-католицьку церкву на ТОТ

Забороняють віру: росіяни нищать Українську греко-католицьку церкву на ТОТ

Крим окупований росією

Так звана окупаційна “влада” заборонила на тимчасово окупованій частині Запорізької області діяльність Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Також під заборону попала низка організацій, які займаються соціальним служінням і гуманітарною підтримкою населення.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

“Розпорядження” так званого “голови” окупаційної “військово-цивільної адміністрації” Запорізької області колаборанта Євгена Балицького опубліковане на його сайті. Про це Департаменту інформації УГКЦ стало відомо тільки тепер, хоча документ датований 26 грудня 2022 року”, – йдеться в повідомленні.

Окупанти пояснюють, що нібито діяльність УГКЦ здійснюється “з порушенням законодавства про релігійні та громадські організації російської федерації”, а також нібито зафіксовано зберіганням “вибухових речовин і вогнепальної зброї на території культових споруд і допоміжних приміщень”.

Окупаційна “влада” також розпорядилася:

  • передати все майно та земельні ділянки УГКЦ у розпорядження окупаційної “ОДА Запорізької області”,
  • розірвати договори оренди приміщень і земельних ділянок, які раніше уклала УГКЦ з місцевими органами влади,
  • не проводити “реєстрацію” релігійної громади “Українська греко-католицька церква” в окупаційних “органах влади”,
  • заборонити особам, котрі обіймали в УГКЦ керівні й адміністративні посади, реєстрацію громадських і релігійних організацій на території окупаційних “органів влади”,
  • заборонити реєстрацію громадських і релігійних організацій на території УГКЦ, а також заборону на їх реєстрацію в УГКЦ.

Крім цього, окупанти також заборонили діяльність організацій, які займаються соціальним служінням і гуманітарною підтримкою населення на окупованих і деокупованих територіях.

Мова йде про наступні організації:

  • “Орден Лицарів Колумба”,
  • “Карітас”: “Caritas Canada”, “Caritas USA”, “Caritas Polska”, “Caritas Chech Republic”, “Карітас-Донецьк”, “Карітас-Мелітополь”.

“В Українській Греко-Католицькій Церкві закликають міжнародні організації зробити все можливе, щоб забезпечити дотримання релігійної свободи на окупованих територіях України”, – наголошують у повідомленні.

Раніше «Флот 2017» повідомляв, що на тимчасово окупованих територіях України російські загарбники продовжують утискати релігійні громади. Священників, які не йдуть на співпрацю, замінюють на церковників з рпц.

Також повідомлялося, що в окупованому Криму перед так званим “судом” постануть організатор осередку релігійної організації “Свідки Ієгови” та п’ять його послідовників. За час “розслідування” було проведено понад 30 незаконних “обшуків”.

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин