На головнуНовиниПодіїЗабруднена вода з Десни прямує до Києва: що відомо

Забруднена вода з Десни прямує до Києва: що відомо

Крим окупований росією

У коментарі для LIGA.Life заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко розповіла, що ситуація на річках Десна та Сейм перебуває під постійним контролем.

За результатами проб води річок Сейм та Десна, відібраних 04.09.2024, фіксують забруднення органічного характеру.

Якість води в Києві, Київській, Сумській та Чернігівській областях:

Київ. За прогнозами Українського гідрометцентру, забруднення може досягти Деснянського водозабору Києва орієнтовно 10-12 вересня.

Київська область. Експерти повідомляють, що у місцях водозаборів міст Києва та Бровари є незначне перевищення нормативу за показником хімічного споживання кисню (ХСК), а також підвищений вміст заліза загального та марганцю, показники біогенного та хімічного забруднення в межах норми. Ризики для здійснення водозабору відсутні.

Сумська область. Фахівці фіксують покращення якості води. Результати вимірювань свідчать про незначне зростання розчиненого у воді кисню, проте його значення все ще нижче норми. ХСК продовжує знижуватися та перебуває в межах, що перевищують норму у 1,3-2,0 раза. Вміст азоту амонійного в межах норми, за добу відбулося незначне зниження. Решта показників залишаються в межах встановлених норм.

Чернігівська область. Також відбувається невелике поліпшення якості води в річці Сейм. Експерти фіксують поступове збільшення вмісту розчиненого у воді кисню. Показник ХСК перевищує норму у 2,3-3,3 раза. Вміст азоту амонійного не перевищує нормативні значення. Вміст заліза загального у воді перевищує допустимі норми до 3,4 раза.

Наразі триває процес переміщення забруднення по річищу Десни, про це свідчать результати проб якості води. Найвищі значення показників фіксуються в селах Макошине та Максаки.

Місцева влада заборонила використання річкової води для господарських потреб та напування худоби, а також збір та продаж загиблої риби.

Оцінки шкоди довкіллю та наслідки в довгостроковій перспективі

Шкода біоресурсам становить:

  • 12,15 тонни загиблої риби на Сумщині,
  • 10,7 тонни на Чернігівщині.

Протягом останніх днів нових випадків мору риби у Сумській області не зафіксовано. У коментарі для LIGA.Life Крамаренко пояснила, що дана кількість загиблої риби не є великою.

Втім, у довгостроковій перспективі мор риби може спричинити зниження популяції видів водних біоресурсів. Проте в старицях річок Сейм та Десна є і жива риба, яка по повені буде повертатися до самих річок.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що служби Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів провели моніторинг якості води й установили, що ситуація з якістю повністю контрольована.

Також ми писали, що з початку російського повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року українська екологія зазнала понад 2,4 трильйона гривень збитків через російські теракти та бойові дії. Загалом зафіксовано понад 4200 екологічних злочинів російських терористів.

Новини

Рютте: країни НАТО самостійно ухвалюють рішення щодо збиття російських ракет та дронів

Усі країни НАТО самостійно ухвалюють рішення щодо того, збивати чи не збивати російські ракети...

Рютте: Україна зараз максимально близька до НАТО

Україна зараз максимально близька до повноцінного членства в НАТО і цей шлях є незворотнім....

Російський дрон влучив у газовоз в Чернігівській області, серед загиблих дитина

Вдень четверга, 3 жовтня, російські терористи атакували Чернігівську область дронами, зокрема прикордоння Корюківського району....

Вірний крок: Зеленський прокоментував вихід ЗСУ з Вугледару

Вихід українських військ з напівоточеного російськими окупантами Вугледару був абсолютно правильним кроком. Це дозволило...

Більше новин