Забруднення річки Десна поширилося нижче Чернігова, досягнувши села Количівка в Чернігівській області.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) запевняє, що на цей момент немає ризиків для якості питної води в Києві, проте фахівці активно співпрацюють з “Київводоканалом” для підготовки плану дій у разі можливого погіршення ситуації.
Згідно з даними на 9 вересня, основна маса забруднення зосереджена в районі зруйнованого мосту в Чернігові. Воно поширюється вниз по течії до Количівки, проте випадки мору риби тут поодинокі, а запах забруднення менш інтенсивний. Більш серйозні випадки загибелі риби спостерігаються в Чернігові та селах Макошино, Ушня, Боромики, Вознесенське і Салтикова Дівиця, де вже зібрано понад 17,5 тонн загиблої риби.
Міндовкілля вивчає можливість встановлення додаткових аераторних установок для насичення води киснем, щоб мінімізувати наслідки забруднення. Попри те, що забруднення в річці Сейм, яке стало причиною проблеми, відбулося на території росії, його джерело залишається невідомим – чи то аварія, чи то навмисне забруднення.
Колишній міністр захисту довкілля Руслан Стрілець підкреслив важливість запобігання поширенню забруднених вод до водозаборів Києва, і зазначив, що ситуація знаходиться під постійним контролем екологічних служб.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Міндовкілля попередило про потенційну загрозу для Києва через пляму забруднення, що рухається з річки Десна. Як зазначають у відомстві, ця пляма може вплинути на до 60% території столиці. Десна є основним джерелом водопостачання для майже всіх районів Києва.
Раніше служби Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів провели моніторинг якості води й установили, що ситуація з якістю повністю контрольована.