На головнуНовиниТехнологіїЗагроза ЧФ РФ: дрони СБУ дистанційно мінують морські шляхи ворожого флоту

Загроза ЧФ РФ: дрони СБУ дистанційно мінують морські шляхи ворожого флоту

Крим окупований росією

Спеціалісти Служби безпеки України “навчили” безпілотники Sea Baby дистанційно мінувати морські шляхи. Дрони таким чином підірвали чотири кораблі чорноморського флоту противника.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Після того, як морські дрони СБУ почали “псувати життя” російським кораблям, росіяни побудували загородження на вході у порт тимчасово окупованого Севастополя. Таким чином, окупанти майже унеможливили удари безпілотників.

Проблему знищення ворожих кораблів вирішила команда бригадного генерала Івана Лукашевича. Спеціалісти побудували спеціальний безпілотник SeaBaby, який міг встановлювати міни західних зразків.

Мова йде про пластикові міни, вага яких становила близько 181 кілограм. Їх важко виявити, оскільки вони ховаються в мулі на мілководді. А боєприпас має акустичні та електромагнітні датчики, які здатні виявити присутність корабля й відповідно здетонувати.

Зазначається, що команда Лукашевича відстежувала морські маршрути російських терористів, а також цивільного транспорту. Після цього було відправлено дрон Sea Baby для встановлення двох мін.

Перші результати операції з’явились вже 14 вересня 2023 року, коли на одну з мін натрапив корвет з керованою ракетною зброєю “Самум”. Снаряд пошкодив кораблю корму. Він досі перебуває на ремонті в сухому доці.

Також відомо, що Sea Baby встановив ще 15 мін. Під час одного з “походів” його виявили три патрульних катери класу “Раптор” й він атакував їх з гранатомета у відповідь.

Вже 11 жовтня було підірвано великий сторожовий корабель “Павел Державин”, коли він намагався увійти у Севастопольську бухту. Вже 13 жовтня його відправили до іншого порту, проте на виході з бухти він знову підірвався на міні. Великий буксир, який відправили, щоб врятувати корабель, також натрапив на міну. Потім вибухнув сучасний протимінний корабель.

Як вже писав “Флот 2017“, морські дрони СБУ “Sea Baby”, на які українці збирали кошти через платформу “UNITED24”, відтепер оснащені системами “Град” і вже активно “мінусують” окупантів. Sea Baby, оснащений реактивною системою залпового вогню “Град”, може вражати як морські, так і наземні цілі у прибережній зоні.

Також повідомлялося, що українські розробники майже завершили розробку безпілотників, які вміють діяти “роєм”, як єдина команда. Дрони можуть обмінюватися даними в режимі реал-тайм.

Новини

Росія нарощує сили у Запорізькій області: чи є загроза ворожого наступу

Російські терористи зараз активно поповнюють особовий склад підрозділів, які розташовані на окупованій території Запорізької...

В Генштабі підтвердили удар по порту “Кавказ”: уражено пором російських окупантів

Сили оборони України вранці 23 липня завдали удару по російському порту "Кавказ", що розташований...

СБУ затримала поплічника скандально відомого Стахіва: перешкоджав мобілізації до ЗСУ

Служба безпеки України 23 липня затримала відомого провокатора та пропагандиста, поплічника скандально відомого Остапа...

Росія ігнорує запити Туреччини щодо українських військовополонених: що відомо

Російські терористи ігнорують запити офісу головного омбудсмена Туреччини щодо українських військовополонених, який омбудсмен хоче...

Більше новин