Обвинувальний акт стосовно директора так названого “кримпатріотцентру”, який закликав українських дітей та молодь до служби в збройних силах рф, скеровано до суду. Йому загрожує до 12 років ув’язнення.
Про це повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим та Севастополя.
Зазначається, що у 2022 році обвинувачений обійняв посаду “директора” так званого “регіонального центру з підготовки до військової служби та військово-патріотичному вихованню” в окупованому Криму.
Він організовував та здійснював пропаганду серед дітей і підлітків півострова на користь добровільного вступу до збройних сил держави-агресора рф, що заборонено міжнародним гуманітарним правом.
Крім того, обвинувачений взяв участь у зйомці пропагандистського “документального фільму”, у якому публічно схвалював та заохочував залучення дітей до військової підготовки до служби в армії рф, вихваляв особливості військової служби, формуючи “позитивний імідж” російського військовослужбовця.
У 2023 році “документальну стрічку” оприлюднено на вебсайті проросійського телеканалу “Весті Крим” та платформі “кримпатріотцентру” у мережі “Rutube”.
Судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що висловлення обвинуваченого у “фільмі” містять ознаки пропаганди служби в армії рф, а також глорифікації представників її збройних формувань, які здійснюють агресію проти України.
Його дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), а також глорифікація осіб, що здійснюють збройну агресію РФ проти України, з використанням медіа (ч. 3 ст. 436-2 КК України).
Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі.
Раніше “Флот 2017” повідомляв, що СБУ зібрала доказову базу на кремлівського пропагандиста Дмитра Полковникова. Він очолює окупаційну мілітарну організацію “кримпатріотцентр”, в котрій готують школярів до війни проти України та нав’язують ідеологію рашизму.
Також повідомлялося, що “чиновниця” з окупованого Криму, яка впроваджує так звані “стандарти освіти” росії в школах півострова отримала підозру в колаборації. Їй загрожує до трьох років позбавлення волі.