Президент України Володимир Зеленський, 7 листопада, виступив з промовою на саміті Європейської політичної спільноти в Будапешті. Він прокоментував плани Дональда Трампа припинити війну в Україні, угоду з Угорщиною та багато іншого.
Зібрали головне з його виступу:
- З Трампом були хороші розмови, але недостатньо предметні, щоб говорити про реальне закінчення війни.
- Трамп, можливо, хоче швидкого закінчення війни. Але це так не працює. Україна зацікавлена у справедливому закінченні війни на своїх умовах.
- Швидке закінчення війни – це втрати, в першу чергу, для України. Україна на це не піде.
- Люди, які пропонують Україні припинення вогню без гарантій безпеки — це “диванні експерти”, які ніколи не переживали війну. Вони не розуміють, чим будь-які домовленості з рф можуть обернутися для України.
- Україна розуміє, хто підіймає та впроваджує риторику “припинення вогню”.
- “Що стосується припинення вогню. Спочатку припинення вогню, а потім подивимось. Дуже страшний виклик для всіх наших громадян. Спочатку припинення вогню, а потім ми подивимось. Хто такі ви? Ваші діти вмирають? Вони там гинуть? Руйнуються ваші домівки? Про що мова? Хто такі ви?”.
- Минуле припинення вогню у 2014 році призвело до втрати Криму, частини Донбасу та підготовці повномасштабного вторгнення.
- Припинення вогню, коли немає гарантій безпеки – це “підготовка до продовження окупації України та руйнації нашої незалежності та суверенітету” та прекрасна модель для росії.
- Лідери країн мають право висловлювати думку, але не мають права пропагандувати неправильні рішення, які не стосуються ані їх, ані їхньої країни.
- Пропозиції про припинення вогню від країни, яка проти вступу України в НАТО, дуже смішно чути. Це нонсенс. Той, хто це пропонує – просто оратор.
- Двосторонньої угоди з Угорщиною без підтримки членства України в НАТО не буде.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що у Байдена витратять усі гроші на допомогу Україні до приходу Трампа. Також ми писали, чи зможе Трамп зупинити війну в Україні.
“Мирний план” Дональда Трампа щодо завершення війни в Україні може включати вимогу відмовитися від вступу до НАТО на 20 років і замороження лінії фронту без повернення територій.