На головнуНовиниПодіїЗнищення всього українського: Росія насаджує пропаганду та російську мову на ТОТ

Знищення всього українського: Росія насаджує пропаганду та російську мову на ТОТ

Крим окупований росією

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch у доповіді “Освіта в умовах окупації. Насильницька русифікація системи шкільної освіти на окупованих українських територіях” дійшла висновків, що кремлівський режим займається викоріненням української мови з навчальних програм. В школах на ТОТ росіяни насаджують антиукраїнську пропаганду та російську як мову навчання.

Про це йдеться у доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW).

У 66-сторінковій доповіді задокументовані порушення російською владою норм міжнародного права щодо права на освіту на раніше окупованих територіях у Харківській області та на територіях інших окупованих областей.

У доповіді звертається увага на те, що російська влада змінює шкільну програму, переслідує працівників системи освіти, які відмовляються це робити, погрожуючи їм, позбавляючи їх свободи і навіть застосовуючи до них тортури.

Human Rights Watch встановила факти погрожування окупаційною “владою” батькам, чиї діти навчалися дистанційно за українською програмою.

Російські загарбники для навчання за впровадженою на окупованих територіях України російською “освітньою програмою” використовуються підручники з історії, що виправдовують російське вторгнення та зображують Україну за нинішньої влади як “неонацистську державу”. В школах суворо обмежено викладання українською мовою.

Крім того, зауважується, що українські діти, які перебувають під окупацією, проходять початкову військову підготовку в рамках шкільної програми. А до українських вчителів, окупаційна “влада” застосовує примус, позбавлення волі, жорстоке поводження та тортури, щоб змусити їх вийти на роботу чи передати особисті справи учнів та інші шкільні документи.

У HRW підкреслюють, що нав’язувані росією зміни в системі освіти на окупованих територіях України порушують міжнародні стандарти прав людини, зокрема заборону пропаганди війни, право дитини здобувати освіту рідною мовою та право батьків мати вибір щодо освіти своїх дітей.

В ході дослідження HRW опитала 42 викладачів та працівників закладів освіти у Харківській області після деокупації частини регіону у вересні 2022 року, а також поговорила з вчителями, які були виїхали або втекли з територій, що знаходяться в даний час під частковою окупацією у Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях.

“Росія має припинити позбавляти українських дітей гарантованого міжнародними нормами права на освіту. Вона має негайно залишити спроби русифікувати систему освіти та її використання для ведення політичної пропаганди на окупованих територіях України”, — наголосив заступник директора департаменту Human Rights Watch з прав дитини Білл ван Есвельд.

За оцінками українських експертів, всього на окупованих росією територіях перебувають близько мільйона школярів. Понад 62,4 тис. дітей на окупованих територіях продовжують дистанційне навчання за українською програмою.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин