На головнуАналітикаНе кожен окупант долетить до середини Дніпра: що задумав Шойгу на Херсонщині

Не кожен окупант долетить до середини Дніпра: що задумав Шойгу на Херсонщині

Крим окупований росією

Нещодавня заява російського командування щодо створення так званої “дніпровської річкової флотилії” та бригади катерів для “оборони” позицій окупантів у Херсонській та Запорізькій областях може бути елементом пропаганди окупантів. Формально створення “флотилії” спрямоване на посилення російської присутності на Дніпрі та перешкоджання діям українських сил. Проте навіть якщо таку “флотилію” й сформують, то вона буде вразливою для українських морських дронів. Подробиці читайте у матеріалі “Флоту 2017”.

Британська розвідка проаналізувала заяву міністра оборони рф Сергія Шойгу щодо створення “Дніпровської річкової флотилії” та бригади катерів, котрі відповідатимуть за “оборону” водних шляхів Дніпра та островів в Херсонській області.

Згідно з нещодавнім звітом міноборони Великої Британії, військові розвідники вважають, що дніпровська флотилія може підпорядковуватися так званій “дніпровській групі військ” рф, що об’єднала запорізьку та дніпровську групи військ у лютому 2024 року.

У документі вказується, що країна-окупант, ймовірно, прагне перешкодити створенню Силами оборони України переправ через Дніпро, зокрема для проведення операцій з утримання плацдарму в Кринках Херсонської області. Дніпровська флотилія також може бути вразливою для українських надводних дронів, які ефективно знищують російські судна в Чорному морі.

Читайте також: Лівий берег Дніпра: ЗСУ розширюють плацдарми

“Все це більше схоже на пропагандистську акцію, в ході якої росіяни копіюють досвід імперської Росії, а також радянської влади, які створювали на Дніпрі річкові корабельні з’єднання. Це було виправдано у військовому сенсі, під час російсько-турецьких воєн, а також під час Другої світової, коли кораблі радянської дніпровської флотилії брали участь навіть в операціях на Віслі та Одері. Але зараз все це більше схоже на адміністративний маневр міноборони рф, бо під цим інформаційним шумом можна буде створювати штаб “флотилії”, призначати командувача, роздавати посади та звання”, – каже “Флоту 2017” військовий експерт Іван Ступак.

Сергій Шойгу ще 20 березня заявив про формування так званої “дніпровської річкової флотилії”, а також армійського корпусу, мотострілецької дивізії та бригади річкових катерів. Кількісний склад та рівень оснащення зазначеної “флотилії” поки невідомі, Також не зовсім ясно, чи окупанти створюватимуть на дніпровському узбережжі окупованих районів Херсонської та Запорізької областей щось схоже на військову базу.

“Після заяви Шойгу щодо “дніпровської річкової флотилії” жодних дій не відбулося. Поки що не фіксувалося, щоб окупанти перекидали до Дніпра нові плавзасоби для формування такої “флотилії”. Навіть якщо росіяни й почнуть це робити, то, швидше за все, ніякої постійної бази у цієї “флотилії” не буде. У кращому випадку вони використовуватимуть катери. Спочатку їх перекинуть залізницею, а потім транспортують суходолом на окуповані райони Херсонської або Запорізької областей. Заходити з акваторії Криму через північно-західну частину Чорного моря в гирлі Дніпра для росіян не варіант, тому що тут їх точно виявлять”, – каже “Флоту 2017” капітан першого рангу, заступник начальника штабу ВМС України (у 2004-2020 роках) Андрій Риженко.

Навіть якщо вони й перетягнуть якісь плавзасоби до Дніпра суходолом, то швидше за все це будуть легкі катери, моторні човни для проведення диверсійно-розвідувальних рейдів вгору по Дніпру, додав Риженко.

“Заяви про створення “річкової флотилії” з погрозами, що вона може діяти у тилу Сил оборони України — це все елементи військово-політичного або навіть інформаційного тиску. Росіяни ставлять питання таким чином, що Азовське море нібито стало для них “внутрішнім”, аналогічно вони хочуть представити й річку Дніпро, на якій формально створюється “флотилія”. Хоча насправді, враховуючи їхні технічні можливості та наявні плавзасоби, слово “флотилія” тут звучить надто гучно”, – говорить “Флоту 2017” військовий аналітик Дмитро Снєгірьов.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) припускає, що російське військове командування може використовувати “дніпровську річкову флотилію” для підтримки рейдів через річку та висадки на контрольованому Україною правому березі Херсонщини. Водночас в ISW сумніваються, що флотилія матиме достатньо особового складу та озброєння, щоб створити загрозу повторної окупації Херсонщини.

Поява нового російського формування потенційно може змусити Україну перекинути частину військ та техніки на ділянку фронту, що призведе до складних рішень щодо розподілу ресурсів через обмежені запаси артилерійських боєприпасів та військової техніки.

“Можливо росіяни використовуватимуть для рейдів цієї “флотилії” модернізовані під військові потреби гідроцикли, але спочатку їм буде потрібно такі засоби купити або десь вкрасти. В таких планах окупантів для нас нічого нового немає. У перші місяці відкритого вторгнення росіяни вже таке робили, коли відбирали у херсонських рибалок човни й намагалися на них проводити рейди в тилу Сил оборони України. У тому числі для відбиття таких загроз і було створено Річкову флотилію ВМС України”, – пояснює Андрій Риженко.

Наразі мета “дніпровської флотилії” Шойгу здається чисто тактичною: спершу завадити розширенню плацдармів Сил оборони України на лівому березі Дніпра через постійний контроль над островами, а потім спробувати відрізати та знищити позиції ЗСУ в Кринках. Враховуючи, що з осені минулого року окупанти безрезультатно намагаються очистити зазначену територію, а також відсутність технічних можливостей створити повноцінну “річкову флотилію”, вказані плани окупантів ризикують залишитися нереалізованими.

Андрій Туз

Новини

Пиячать та збігають зі служби: на ТОТ спостерігається деморалізація окупантів

На окупованих територіях між російськими військовими та найманцями з Кавказу виникають суперечки і бійки....

З ТОТ Херсонщини повернули підлітка з родиною

На підконтрольну Україні територію з тимчасово окупованої Херсонщини евакуювали 16-річного підлітка з родиною. Про це повідомив очільник...

В ДПСУ допустили зміну правил виїзду за кордон через закон про мобілізацію: що відомо

Після того, як набуде чинності закон про мобілізацію, Кабінет міністрів України може внести зміни...

Росія обере агресивнішу тактику: в розвідці США зробили сумний прогноз

Російські терористи на фронті в Україні оберуть більш агресивнішу тактику атак на Україну. Вони...

Більше новин

“Шмавік” проти “Мавіка” або битва копії з оригіналом

30 квітня Кабмін виділив 15,5 млрд гривень на виробництво дронів для потреб ЗСУ. За словами прем’єр-міністра Дениса...

Ракетні удари по окупантах: по яких об’єктах росіян у Криму буде “прилітати”

Цілями для українських ударів в окупованому Криму є аеродроми та засоби протиповітряної оборони російських...

Вперше за два роки: у квітні російське угруповання в Україні скоротилося

Від початку квітня загальна кількість російських військ в зоні бойових дій скоротилася майже на...
Exit mobile version