На головнуАналітика"Погані сценарії": що загарбники готують окупованим регіонам України

“Погані сценарії”: що загарбники готують окупованим регіонам України

Крим окупований росією

На тимчасово окупованих територіях – в Криму, на Херсонщині та Запоріжжі — російські загарбники тиснуть на місцевих жителів щодо незаконної “мобілізації”. Кремлівська адміністрація активно роздає “паспорта”, а також повістки в “воєнкомати”. Чим це зумовлено та яку мету переслідують окупанти, читайте в матеріалі “Флоту 2017”.

Як зазначають так звані “воєнкори”, перше завдання посилення мобілізаційних заходів — це необхідність заміни мобілізованих з першої хвилі, яку набирали ще у 2022 році. Для цього, зокрема на окупованій частині Херсонської області працівників підприємств змушують реєструватись у “воєнкоматах”. При цьому постійних представників “воєнкоматів” розмістили у райрадах.

Читайте також: Мобілізація у росії: Путін підписав указ про військові збори резервістів

Потребу ротації мобілізованих, зокрема, пояснив Михайло Звінчук, автор популярного серед окупантів Telegram-каналу “Рибар”. Він розкритикував недостатність поточних заходів та вказав на терміновість ротації мобілізованих через погіршення їхнього психологічного та фізичного стану. На його думку, оптимальним часом для нової хвилі мобілізації був би період одразу після президентських виборів у березні 2024 року, з подальшою повною ротацією до осені того ж року.

Наступна мета — збільшення чисельності армії для наступальних операцій. Зокрема телеграм-канал “Два майори” висловив сумніви в здатності Росії досягати своїх військових цілей без збільшення чисельності збройних сил, порівнюючи поточну ситуацію з історичними прикладами, такими як Київська наступальна операція та операція “Багратіон” на території Білорусі у 1944 році, в якій брало участь близько 1 мільйона 670 тисяч солдатів та офіцерів. Це приблизно стільки ж, скільки зараз офіційно налічують усі збройні сили РФ.

“Ось цей “дзвін”, на жаль, лунає серед мешканців тимчасово окупованих територій (ТОТ), чиї інтереси взагалі не цікавлять, ані російське суспільство, ані російську владу. Росіяни активно підтримують масову мобілізацію українських громадян до окупаційної армії, щоб самим не воювати. Для Кремля життя тих, хто живе в окупації має мінімальну цінність, далі за “рейтингом” йдуть мешканці національних республік самої РФ, далі йде умовна Рязань з російським населенням й на першому місці знаходяться Пітер і Москва”, – зазначив “Флоту 2017” політичний аналітик Петро Олещук.

Третя мета мобілізаційних заходів, як вважають Z-пропагандисти, полягає в підготовці до можливих “поганих” сценаріїв.

Декілька активних воєнних блогерів в останні дні попереджають росіян про можливість мобілізації наприкінці літа 2024 року, базуючи свої припущення на різних зовнішніх та внутрішніх чинниках, включаючи посилення військового потенціалу України та можливе приєднання до конфлікту іноземних сил. Російська агресивна публіка особливо заметушилась після слів президента Франції Еммануеля Макрона про те, що країни НАТО обговорюють питання відправлення своїх військових в Україну.

Читайте також: Макрон збирає лідерів парламенту: будуть обговорювати відправку військ в Україну

“Поки що перед виборами Кремлю не хочеться нікого лякати. Росія ще має резерв у вигляді ув’язнених, тисяч 120 – 150 ще можна набрати. Також є резерв у національних краях та серед тих, хто лише недавно отримав російське громадянство. Це все працює на “утилізацію” і, як вважають кремлівські ідеологи, на “оздоровлення суспільства”, – каже російська опозиціонерка, голова фонду “Русь сидящая”  Ольга Романова.

За її словами, зараз така мобілізаційна політика повністю влаштовує більшість громадян рф, але коли ресурс для такої “прихованої мобілізації” у Кремля закінчиться, путіну доведеться примусово мобілізувати росіян з великих міст. В перспективі це означає, як мінімум, посилення соціальної напруги у рф.

Андрій Туз

Новини

50 мільярдів для України: країни ЄС нададуть більшу частину коштів

Країни Європейського Союзу планують надати до 60% необхідних коштів для кредиту Україні, який складає...

В Словаччині хочуть судитися з минулим урядом через передачу Україні МіГ-29

Словацький уряд вважає актом державної зради дії минулого проукраїнського уряду, який передавав Україні військову...

Коли планується провести другий Саміт миру: в ОПУ відповіли

Україна планує провести другий Саміт миру до кінця 2024 року. Процес затягувати ніхто не...

Зеленський здійснив кадрові перестановки в УДО: що відомо

Президент України Володимир Зеленський провів кадрові зміни в Управлінні державної охорони (УДО), призначивши туди...

Більше новин